PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Cykle życia w chmurze

Autor: Jarosław Maślanek
21-09-2013 15:17 |  aktualizacja: 21-09-2013 15:18
Cykle życia w chmurze
<b>Radosław Cieślak,<br />
menedżer ds. rozwiązań Autodesk dla przemysłu</b><br /><br />
Rozwiązania chmurowe stają się bardzo popularne. Pozwalają one na większą swobodę komunikacji oraz zapewniają szybszy przepływ informacji. Dają też znacznie większe bezpieczeństwo danych niż dane składowane lokalnie. Dla nas rozwiązania &#8222;chmurowe&#8221; stały się strategicznymi. <b>Eduard Marfa,<br />
Siemens PLM Software</b><br /><br />
Oprogramowanie PLM w chmurze może zostać wdrożone w modelu Infrastruktura jako Usługa (IaaS). W modelu tym część lub całość infrastruktury PLM jest przenoszona do środowiska chmury zewnętrznego dostawcy. Podejście to pozwala na zrezygnowanie z posiadania własnego sprzętu, jednocześnie zapewnia użytkownikom elastyczność wdrożenia dzięki certyfikowanym dostawcom usług chmury w modelu IaaS. <b>Sebastian Grabski,<br />
Cisco Systems Poland</b><br /><br />
Tendencją, jaką od pewnego czasu obserwujemy, i która &#8211; moim zdaniem &#8211; w najbliższych latach stanie się dominującym trendem, jest coraz większa popularność modelu SaaS. Spodziewam się także, że model ten zostanie uzupełniony o podejście BPaaS (Business Process as a Service). Model usługowy jest bowiem najbardziej uzasadniony pod względem operacyjnym i pozwala w zasadzie na wyeliminowanie kosztów związanych z zakupem i wdrożeniem infrastruktury (CAPEX), przy zachowaniu jedynie kosztów operacyjnych (OPEX).

Systemy PL M działające w chmurze dostosowują się do potrzeb firmy. Mogą rosnąć wraz z nią, pozwalając na używanie aplikacji z dowolną intensywnością i nie ograniczając jej możliwościami sprzętu.

Zarządzanie Cyklem Życia Produktu (PL M) to system pozwalający na integrację wszystkich procesów, począwszy od koncepcji, poprzez konstrukcję i wytwarzanie, kończąc na procesach wdrożeniowych i serwisie posprzedażowym.
- PL M ma integrować ludzi, dane, procesy i systemy działające w przedsiębiorstwie i poza nim, jeżeli są one związane z produktem - mówi Radosław Cieślak, menedżer ds. rozwiązań Autodesk dla przemysłu. - A zastosowanie rozwiązania PL M zaprojektowanego do działania w chmurze pozwala na łatwy dostęp do systemu z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i poprzez dowolne urządzenie mobilne.

Obłok dla każdego?

System taki można również w pełni konfigurować i programować, a więc dostosować do potrzeb dowolnego procesu oraz użytkownika. Użytkownik ma dostęp tylko do tych aplikacji, z których będzie korzystał. Nasz rozmówca podkreśla, że model chmurowy daje bezpieczeństwo danych na poziomie znacznie wyższym niż zabezpieczenia lokalne. - Dane są odporne na awarię czy kradzież sprzętu w siedzibie firmy - przekonuje Cieślak. - Są zawsze dostępne dla jego właściciela.

PL M w chmurze to także elastyczne reagowanie na zmieniające się otoczenie - umożliwia zwiększenie bądź zmniejszenie liczby stanowisk w grupie korzystającej z systemu. Dzięki temu mogą z niego korzystać klienci, dostawcy i inni kontrahenci.

- Można sobie wyobrazić maszynę wyposażoną w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym w stanowisko PL M, które raportuje aktualną sytuację do służb serwisowych dostawcy poprzez połączenia mobilne - opisuje przedstawiciel Autodesk. - Takie informacje są bardzo istotne szczególnie w przypadku dużych produktów, takich jak maszyny górnicze czy statki. Innym przykładem może być statek zawijający do portu, na który czekają na nabrzeżu części zamienne, a o potrzebie ich dostarczenia poinformował w odpowiednim czasie właśnie system PL M.

Wśród podstawowych korzyści, które niesie ze sobą wdrożenie rozwiązania klasy PL M w chmurze, Eduard Marfa, dyrektor marketingu Teamcenter na obszar EMEA w Siemens PL M Software, wymienia szybkie wdrożenie z dużą dozą elastyczności oraz możliwość dynamicznego skalowania infrastruktury w zależności od realizowanych projektów (infrastruktura działa bowiem od razu).

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP