Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Człowiek z wizją - Jan Motz, Capital Park

Autor: Paweł Szygulski
10-03-2014 11:40 |  aktualizacja: 10-03-2014 11:38
Człowiek z wizją - Jan Motz, Capital Park

Jan Motz, prezes Capital Park.

Fot. Mat. pras.
Dane finansowe Capital Park (w mln zł)

W USA za młodu stworzył od podstaw dużą firmę budowlaną. Dziś buduje unikalne obiekty komercyjne i chce się specjalizować w produktach emerytalnych bazujących na przychodach z nieruchomości.

Zawsze pełen energii i pomysłów na kolejne przedsięwzięcia biznesowe Jan Motz skupia się na dokończeniu prowadzonych przez Capital Park projektów deweloperskich oraz budowie produktów inwestycyjnych typu FIZ AN, tzw. funduszy "dywidendowych". Pierwszy z nich objął 39 nieruchomości handlowo-usługowych w 26 miastach Polski.
Nieruchomościami zarządza spółka CP Management, która należy do Grupy Capital Park. Spółka Capital Park, której prezesem jest Motz, specjalizuje się w inwestowaniu w nieruchomości komercyjne w Polsce.

- Cały czas dojrzewa we mnie nowa strategia i pomysł, gdzie tak naprawdę chcę, żeby znajdował się Capital Park - przyznaje Motz i wymienia jako najistotniejszą realizację projektów deweloperskich w Warszawie (Eurocentrum Office Complex, Royal Wilanów oraz ArtNorblin).

Emerytura z nieruchomości

- Chcemy również dalej rozwijać biznes, który przynosi stałą dywidendę dla inwestorów, tak jak pierwszy nasz fundusz Real Estate Assets Income FIZ AN - dodaje. - Certyfikaty tego funduszu sprzedaliśmy w sierpniu tego roku i cieszyły się one dużym zainteresowaniem wśród inwestorów indywidualnych.

Priorytetem Capital Park było zawsze pozyskiwanie odpowiednich nieruchomości, które gwarantują stały dochód z czynszów. Pożądana jest przy tym również perspektywa wzrostu ich wartości. Właśnie takie nieruchomości zostały włączone do pierwszego funduszu utworzonego przez spółkę.

Sam Capital Park zarządza dziś w sumie 76 projektami o łącznej powierzchni wynajmu wynoszącej około 250 tys. m kwadratowych. W FIZ AN znalazło się 39 z nich, a w nieodległym czasie mają dołączyć kolejne.

Do kogo Jan Motz kieruje przede wszystkim FIZ AN? To fundusz bezterminowy, który ma generować stały przychód dla jego uczestników, jest więc propozycją dla tych, którzy myślą o alternatywnym zabezpieczeniu emerytalnym.

Zgodnie z szacunkami dokonanymi przez spółkę przed sprzedażą certyfikatów, członkowie funduszu mogą liczyć na dywidendę sięgającą 7-8 procent rocznie. Po spłaceniu kredytu, który obciąża przychody z nieruchomości, dywidenda ta wynosiłaby 13 procent, nie licząc ewentualnego wzrostu wartości nieruchomości.

Na razie odbyła się jedynie prywatna oferta funduszu, która objęła 85 proc. certyfikatów (pozostałych 15 proc. pozostaje w posiadaniu Capital Park). Pozyskano z niej 63,7 mln zł. Jan Motz deklaruje jednak, że w ciągu kilku miesięcy FIZ AN zostanie upubliczniony, a bariera wejścia do niego nie będzie przekraczać 2 tys. zł (w prywatnej ofercie wynosiła niemal 200 tys. zł).
Dane finansowe Capital Park (w mln zł)  SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP