PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Dariusza Lubery sposób na byka

Autor: Dariusz Ciepiela
05-06-2011 00:00
Dariusza Lubery sposób na byka
<b>Tomasz Zadroga,<br>prezes Polskiej Grupy Energetycznej</b><br><br>


Polska energetyka stoi przed ogromnymi wyzwaniami związanymi z realizacją Pakietu klimatyczno-energetycznego. Tym bardziej że jesteśmy przed decyzjami inwestycyjnymi w moce wytwórcze. Budować czy nie?
<br><br>
Jeżeli tak, to w jakich technologiach i przy użyciu jakiego paliwa? Darek, jako wytrawny energetyk, doskonale rozumie aktualną sytuację i jego wybory są trafne.
<br><br>
Jako menedżer zmienia oblicze zarządzanej firmy, konsekwentnie budując organizację, która znajdzie swoje miejsce na wspólnym unijnym rynku. Jako konkurent patrzę na to z niepokojem, jako menedżer - z uznaniem, jako Polak - z podziwem.
<b>Joanna Schmid, wiceprezes zarządu Taurona Polskiej Energii</b> - Rozpoczęliśmy przegląd strategii korporacyjnej w zakresie przyjętych celów w każdym z obszarów biznesowych, tj. wydobycia, wytwarzania, dystrybucji, sprzedaży, a także OZE i ciepła. Grupa Tauron - podstawowe dane

Dariusz Lubera, prezes spółki Tauron Polska Energia, stoi przed najtrudniejszym zadaniem w karierze - przygotowaniem podstaw pod odbudowę potencjału Grupy Tauron.

Byłem świeżo upieczonym dyrektorem Zakładu Energetycznego Tarnów. 19 grudnia 1991 r., w dzień swoich imienin, pojawiłem się w Baranowie na spotkaniu Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE). W drzwiach przywitał mnie Andrzej Pazda, mówiąc: "Kierowcy spotykają się w tamtym pomieszczeniu". - Na co ja odparłem, że kierowcę już tam posłałem - wspomina 52-letni dziś Dariusz Lubera swój pierwszy kontakt z Towarzystwem, gdzie przez pięć lat (od 1992 r.) był wiceprezesem, a następnie prezesem (do 2008 r.). Z Pazdą współpracowali przez cały okres aktywności w PTPiREE - ten jest obecnie dyrektorem biura Towarzystwa.
Zaczynamy od podstaw

- Zaczynałem od referenta technicznego w rejonie energetycznym ZE Tarnów i to sobie najbardziej cenię. Gdyby nie znajomość spraw branży od podstaw, pewnie nie byłoby mnie dzisiaj na tym miejscu - mówi Dariusz Lubera.

- Dla młodego inżyniera po studiach kontakt z praktyką w najbardziej newralgicznych miejscach jest nieodzowny. Przez rok jeździł z pogotowiem energetycznym do awarii, w dzień i w nocy. Po roku został kierownikiem technicznym rejonu energetycznego.

W roku 1991 objął stanowisko szefa ZE Tarnów (w latach 1991-93 jako dyrektor przedsiębiorstwa państwowego, w latach 1993-2004 jako prezes zarządu). W 2004 r. został wiceprezesem nowo utworzonej Grupy Enion (w skład której wszedł ZE Tarnów), stanowisko to utracił w 2006 r. W latach 2007-08 pracował w Enion jako kierownik projektu. W 2008 r. został prezesem spółki Tauron Polska Energia.

Po tej nominacji zrezygnował z funkcji prezesa Towarzystwa. W tej roli w latach 90. uczestniczył w tworzeniu rynku energii. Lubera podkreśla, że właśnie w Towarzystwie zrodził się pomysł modelu rynku energii w układzie: wytwarzanie, dystrybucja i przesył. Przypomina też, że gdy powstawało PTPiREE, w ogóle nie istniało takie pojęcie, jak "klient". Nikt tak nie mówił, używano wówczas określenia "odbiorca energii elektrycznej".

- Zaczęliśmy budować świadomość wśród pracowników, że osoba, która przychodzi się przyłączyć, nie jest intruzem, ale klientem, który przynosi nam pieniądze - dodaje Lubera.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 125 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP