PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Egeria dla energii - ciepło w wymiarze informatycznym

Autor: Krzysztof Wilczyński*
19-04-2001 00:00

W dobie szybkiego rozwoju rynku energetycznego przedsiębiorstwa potrzebują nie tylko sprawnych systemów wspomagających zarządzanie, ale również integralnie z nimi współpracujących podsystemów branżowych. Podsystemy takie obsługują poszczególne obszary działalności firmy oraz reagują na bieżące potrzeby rynku. Wysoka jakość takich podsystemów jest gwarancją sprawnego zarządzania firmą oraz znacznie wpływa na poprawę produktywności.
Sektor energii, w tym również ciepłownictwo, od początku lat 90 przechodzi bardzo głębokie przemiany wynikające z szeregu uwarunkowań wewnętrznych jak i zewnętrznych. Ustawa Prawo energetyczne z 1997 roku wraz z szeregiem przepisów wykonawczych określiła nowe jakościowo zasady funkcjonowania przedsiębiorstw ciepłowniczych w warunkach gospodarki rynkowej, co wymaga od przedsiębiorstw opracowania nowej strategii działania zarówno w zakresie funkcjonowania samej firmy, jak również w odniesieniu do odbiorców ciepła.
Grupa ComArch, krajowy producent systemów informatycznych oferuje dedykowane rozwiązanie - Zintegrowany System Zarządzania Egeria dla firm z branży Energetyki Cieplnej prowadzących działalność w zakresie produkcji, przesyłu, dystrybucji i obrotu ciepłem. Proponowane rozwiązanie poparte jest wieloletnim doświadczeniem firmy ComArch, współpracą z przedstawicielami firm oferujących swe usługi na tym rynku oraz wiedzą specjalistów reprezentujących szereg polskich Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej.
Zintegrowany System Zarządzania Egeria składa się z kilkunastu powiązanych ze sobą funkcjonalnie podsystemów. Dzięki pełnej integracji osiągnęliśmy całkowicie automatyczną wymianę danych pomiędzy nimi. Podsystem Energetyka Cieplna (EC) umożliwia przedsiębiorstwom energetycznym ewidencję wszystkich danych potrzebnych do obsługi procesu zbytu ciepła, ułatwia proces kalkulacji i planowania kosztów, a także pozwala na sprawne zarządzanie całym przedsiębiorstwem.
W zakresie zarządzania grupami odbiorców system umożliwia kompleksowe ewidencjonowanie wszystkich danych o kooperantach oraz ewidencję umów, na podstawie których w podsystemie EC rejestruje się definicję odbioru charakteryzującą m.in. urządzenia pomiarowe, algorytmy rozliczania ciepła i nośnika ciepła czy sposób naliczania opłat w miejscu dostawy. Egeria pozwala na stworzenie dowolnej liczby grup odbiorców, zdefiniowanie dla każdej z grup cennika zawierającego ceny i stawki z taryfy połączone z dowolnymi upustami. Zdefiniowane grupy odbiorców, dzięki możliwości definiowania automatów dekretujących, mogą być uwzględniane w automatycznej dekretacji dokumentów sprzedaży.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 745 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP