Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

II Kongres Nowego Przemysłu: Ludzie Energetyki

Autor: Adam Brzozowski
11-07-2005 00:00
II Kongres Nowego Przemysłu: Ludzie Energetyki
Laureaci i organizatorzy tuż po ceremonii wręczenia wyróżnień. Pierwszy z lewej Wojciech Kuśpik, prezes Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości. Dalej kolejno laureaci: Zbigniew Bicki, prezes Zarządu grupy BOT Górnictwo i Energetyka, Jerzy Chachuła, prezes Elektrowni Rybnik SA, Mirosław Gryszka, prezes ABB Sp. z o. o., szef Dywizji Energetyki w Polsce, Stefania Kasprzyk, prezes Zarządu PSE Operator SA, Jakub Radulski, prezes Alstom w Polsce oraz Alstom Power Sp. z o.o., a także Grzegorz Rogaliński, prezes Zarządu SAP Polska, partner Kongresu oraz Witold Jajszczok, redaktor naczelny Miesięcznika Gospodarczego &#8222;Nowy Przemysł&#8221; <b>Bezpiecznie i rynkowo</b> - <b>Marek Belka</b>, prezes Rady Ministrów:

&#8211; Odpowiadając na pytanie &#8222;Ile państwa w elektroenergetyce?&#8221;, mogę odpowiedzieć, że w tej sferze gospodarki państwo ma dwa cele: zapewnienie bezpieczeństwa dostaw nośnikó w energii oraz urynkowienie tego sektora tak, aby działał mechanizm popytu i podaży oraz konkurencja, dzięki którym odbiorcy mogą oczekiwać optymalnych cen energii. Zsynchronizowanie procesu realizacji tych dwóch celów jest podstawowym zadaniem administracji rządowej. 

Od roku Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Siłą rzeczy musi to zmienić nasze postrzeganie bezpieczeństwa energetycznego kraju. Polski rynek energii nie funkcjonuje już jako odrębny i samodzielny układ, lecz w coraz większym stopniu jako integralna część systemu unijnego. Tym bardziej że harmonizacja prawa regulującego działalność sektora energetycznego w Unii Europejskiej dokonuje się od kilku lat i jest coraz bardziej zaawansowana. W ramach tej działalności przyjęto już dyrektywę dotyczącą bezpieczeństwa dostaw gazu, a na etapie dyskusji jest dyrektywa o bezpieczeństwie dostaw energii elektrycznej i rozwoju infrastruktury elektroenergetycznej. Polska, już jako państwo członkowskie Wspólnoty, aktywnie uczestniczy w wypracowaniu unijnej polityki energetycznej, w tym również tego jej aspektu, który ma zagwarantować ciągłość dostaw energii.

Redakcja Miesięcznika Gospodarczego „Nowy Przemysł” postanowiła uhonorować tytułem „Człowieka Energetyki” pięciu menedżerów, którzy przyczyniają się do wprowadzania w branży energetycznej nowych standardów zarządzania, pozytywnie wpływają na zmiany sektora. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 6 czerwca w trakcie uroczystej gali pierwszego dnia II Kongresu Nowego Przemysłu w warszawskim hotelu Sheraton.

Pierwszy dzień II Kongresu Nowego Przemysłu zakończyła uroczysta gala, w trakcie której wręczyliśmy honorowe tytuły „Człowieka Energetyki”. Te prestiżowe wyróżnienia przyznajemy osobom, których kreatywna, nowatorska działalność biznesowa stanowi wyznacznik przemian w krajowym sektorze energetycznym.
Na galę przybyło kilkaset osób, w tym wielu ekspertów i menedżerów sektora energetycznego, urzędników i polityków, którym bliskie są losy branży.

Jak podkreślił Wojciech Kuśpik, prezes Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości, wydawcy „Nowego Przemysłu”, to właśnie ich opinie pomogły redakcji w wyborze tegorocznych laureatów nagrody „Człowieka Energetyki”.

Wyróżnienia przyznaliśmy pięciu osobom: Stefanii Kasprzyk, prezesowi Zarządu PSE Operator SA, Zbigniewowi Bickiemu, prezesowi Zarządu grupy BOT Górnictwo i Energetyka, Jerzemu Chachule, prezesowi Elektrowni Rybnik SA, Mirosławowi Gryszce, prezesowi ABB Sp. z o. o., szefowi Dywizji Energetyki w Polsce i Jakubowi Radulskiemu, prezesowi Alstom w Polsce oraz prezesowi Alstom Power Sp. z o.o.

Wieczorną uroczystość w warszawskim Sheratonie poprzedziły debaty i panele dyskusyjne, w czasie których menedżerowie mogli podzielić się doświadczeniami z restrukturyzacji zakładów i konsolidacji grup energetycznych. Po oficjalnej ceremonii uczestnicy kongresu mieli okazję pogratulować laureatom i porozmawiać w nieoficjalnej scenerii. Spotkaniom towarzyszyła niespodzianka – koncert Kasi Klich, która wraz z zespołem uświetniła imprezę muzycznymi standardami.

Wśród tegorocznych laureatów była jedna z najważniejszych postaci krajowej energetyki. Stefania Kasprzyk, prezes Zarządu PSE Operator SA, otrzymała wyróżnienie za udowodnienie swoją pracą, jak ważny i potrzebny jest w branży kompetentny i niezależny fachowiec. Dzięki Stefanii Kasprzyk PSE Operator ma szansę stać się niezależnym podmiotem na tworzącym się w Polsce rynku energii.

– Zawsze podejmowałam się zadań zawodowych z ogromną odpowiedzialnością, wykorzystując całą swoją wiedzę i umiejętności – stwierdziła prezes Kasprzyk. – Nie boję się wyzwań, krok po kroku realizuję wyznaczone cele. Niewątpliwie ważną rolę odegrał mój udział w projektowaniu i wdrażaniu rynku bilansującego energii elektrycznej oraz działania na rzecz utrzymania bezpieczeństwa systemu przesyłowego – dodała laureatka.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP