Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Naftobazy - krok ku Europie

Autor: Marcin Król
23-07-2001 00:00

27 kwietnia br. na terenie Bazy Paliw nr 10 w Kawicach k. Wrocławia odbyła się konferencja "Kompleksowe inwestycje środkiem na likwidacje wielkich zagrożeń przemysłowych".

Spotkanie potraktowano jako zaproszenie do szerokiej dyskusji na temat bezpieczeństwa i ochrony środowiska w działalności firm wyspecjalizowanych w składowaniu i przeładunkach produktów naftowych. Konferencje poprowadził dyrektor Biura Logistyki Naftobazy Sp. z o.o – Henryk Kryszczyczyn. W prezydium zasiedli: prezes Naftobazy Sp. z o.o. – Jerzy Komorowski, p.o. Nafty Polskiej SA, Michał Frąckowiak, główny inspektor pracy, Tadeusz Zając, główny inspektor ochrony środowiska, Andrzej Ruraż-Lipiński oraz komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, brygadier Zbigniew Meres.
Ostatnie lata to zwiększenie konkurencyjności Bazy Paliw. Wszystko za sprawą przeprowadzonych przedsięwzięć proekologicznych, dzięki czemu Bazy Paliw stały się przykładem zapobiegania wielkim zagrożeniom przemysłowym poprzez inwestowanie. Ekologiczna Baza dysponuje nowoczesnymi frontami nalewu autocystern i cystern kolejowych, nowoczesnymi zabezpieczeniami przeciwpożarowymi, zaś nowoczesne urządzenia pomiarowe zwiększyły dokładność pomiaru rotujących paliw. Hermetyzacja instalacji nalewczych, wybudowana jednostka odzysku par benzyn, bezpieczna pompownia i nowe trasy rurociągowe znacznie podniosły standard bazy. Zhermetyzowany nalew autocystern eliminuje emisje węglowodorów do atmosfery, z kolei automatyzacja nalewu autocystern spowodowała minimalizację zaangażowania ludzi pracujących na cysternach. Modernizacja pompowni przyniosła w efekcie spadek stężenia węglowodorów w powietrzu. Aby w pełni dostosować się do potrzeb rynku i oczekiwań klientów powstał nowy terminal wjazdowy, co zapewniło całodobową obsługę. Najważniejszy jest jednak fakt, że zmodernizowane bazy spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa.
– W Polsce dyrektywy UE dotyczące pojęcia "wielkich zagrożeń" staną się prawem w przyszłości, ale szereg wytycznych znajduje już odbicie w polskich aktach prawnych – mówił podczas swojego wystąpienia prezes zarządu Naftobazy, Jerzy Komorowski. – Z dyrektyw i ustaw wynikają nie tylko obowiązki formalne, ale i opracowywanie strategii zapobiegania zagrożeniom i działalność modernizacyjna, polegająca na wprowadzaniu nowoczesnej techniki. Dlatego też Naftobazy nie czekają na dzień wejścia w życie wszystkich norm europejskich, ale już teraz realizują program modernizacji firmy. Jako zasadę przyjęliśmy, że inwestycje należy realizować kompleksowo, aby cała Baza Paliw spełniała wymagania prawne polskie i standardy europejskie. Dobra baza paliw – to baza o standardzie europejskim. Klient powinien być obsłużony sprawnie, bezpiecznie, dokumenty winny być wystawiane automatycznie. Dlatego staramy się wprowadzić automatyzację nalewu, a rozliczenia stanu magazynowanego i fakturowanie realizować poprzez system zarządzania SAP R3.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP