Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Nowoczesne wirówki dekantacyjne firmy Flottweg

Autor: Jerzy Dudała
23-07-2001 00:00

Flottweg GmbH to ceniony w świecie producent wirówek dekantacyjnych. Firma dostarcza na rynek wirówki różnego rodzaju – standardowe dwu- i trójfazowe oraz te bardziej specjalistyczne, służące do separowania różnego rodzaju ciał stałych.
Przykładem może być wirówka SORTICANTER przeznaczona do recyklingu tworzyw sztucznych i separacji zimnego tłuszczu oraz wirówka SEDICANTER wykorzystywana do obróbki substancji trudno sedymentujących, jak np. drożdże czy bakterie.
Wirówki Flottweg znajdują szerokie zastosowanie w oczyszczalniach ścieków, przy wydobyciu ropy naftowej, podczas recyklingu tworzyw sztucznych, w przemysłach rafineryjnym, spożywczym i wielu innych.
– Przykładowo w rafineriach, w których gromadzi się wiele milionów ton szlamów ze zużytych olejów, doskonale sprawdzają się wirówki dekantacyjne – mówi Daniel Olszewski, specjalista ds. sprzedaży w pruszkowskim oddziale firmy. – Dawniej szlamy flotacyjne czy ze zbiorników osadowych były spalane lub też składowane na wysypisku. Jednak mogą być one również poddane obróbce mającej na celu odzyskanie oleju. Nasza firma opracowała technologię bazującą na demulgowaniu i technice dekantacyjnej. Najpierw ma miejsce destabilizacja emulsji poprzez obróbkę cieplną lub chemiczną. Następnie mieszankę złożoną z oleju, wody i substancji stałej doprowadza się do trójfazowej wirówki dekantacyjnej, która odwadnia nierozpuszczone substancje stałe, a także rozdziela strumień na wodę i olej. Odzyskany olej zostaje z powrotem doprowadzony do instalacji, a ściek można bez dalszej obróbki odprowadzić do oczyszczalni.
Wirówki firmy Flottweg sprawdzają się doskonale przy rozdzielaniu ciężkich osadów slopowych. Są to wielofazowe heterogeniczne zawiesiny, w których zawieszone cząstki występują w różnych fazach (ciekłej lub stałej). Zastosowanie wirówek pozwala na efektywne rozdzielenie slopu w celu zredukowania jego objętości. Należy dodać, że w wielu rafineriach europejskich wirówki dekantacyjne stosowane są już bezpośrednio jako instalacje stacjonarne, a oprócz tego stosuje się także instalacje przewoźne.
Dzięki wirówkom dekantacyjnym Flottweg możliwa jest znaczna oszczędność funduszy. Wykorzystanie wirówek oznacza również mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Technologia Flottweg zapewnia redukcję gazu – szlamy są bowiem poddawane natychmiastowej przeróbce. Dzięki tej technologii nie ma ryzyka zanieczyszczenia wód gruntowych. Ponadto wymiernym efektem jest oszczędność energii oraz możliwość odzyskiwania znacznych ilości oleju.
Firma Flottweg legitymuje się certyfikatami ISO 9001 oraz LRQA. Biuro firmy w Pruszkowie świadczy doradztwo w zakresie technik oddzielania, organizuje pokazy na życzenie klientów w zakładach lub w laboratorium Flottweg. Firma zapewnia także części zamienne i serwis. Potwierdzeniem najwyższej jakości wyrobów Flottweg jest liczne grono klientów, wśród których znajdują się między innymi tacy potentaci, jak BASF, Shell, Slovnaft czy Michelin.

05-800 Pruszków, ul. Staszica1,
tel. (0-22) 758 62 72, tel. kom. 0-606 140 666

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP