Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Onduline w Mielcu

Autor:
11-09-2001 00:00

Pod koniec czerwca br. w Mielcu odbyło się otwarcie najnowocześniejszej na świecie, w pełni ekologicznej fabryki francuskiego koncernu Onduline. Zakład produkuje jedyne w swoim rodzaju jednowarstwowe płyty bitumiczne, stosowane jako pokrycia dachowe i ścienne. Docelowo mielecka fabryka będzie wytwarzać rocznie 14 mln m2 płyt Onduline oraz 1,650 mln sztuk gąsiorów dachówkowych. Przeznaczone one są na rynek polski i na eksport do Rosji, Bułgarii, Rumunii, Ukrainy i państw nadbałtyckich, a później także do kolejnych krajów. Firma Onduline uzyskała pozwolenie na działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro Park Mielec w październiku 1998 roku.
Dwa miesiące później kupiono grunt wraz z istniejącymi budynkami i halami przemysłowymi. Prace budowlane rozpoczęły się na początku 1999 roku, a już we wrześniu zamontowano pierwszą instalację technologiczną.
Remont hali produkcyjnej zakończono w maju 2000 r., a uruchomienie produkcji nastąpiło miesiąc później. W czerwcu, jak wspomniano, fabryka osiągnęła pełną zdolność produkcyjną. Zakład Onduline w Mielcu zajmuje obszar 31600 m2, na których wybudowana została hala produkcyjna wraz z magazynami surowców i wyrobów gotowych oraz budynek administracyjny. Łączna powierzchnia hali z magazynami wynosi 8200 m2. Zakład produkcyjny Onduline w Mielcu zatrudnia obecnie 83 osoby. Nakłady inwestycyjne na budowę fabryki wyniosły 110 mln franków francuskich, czyli ok. 60 mln złotych. Struktura kapitału zakładowego rozkłada się w następujący sposób: 80% to kapitał francuski, a 20% polski. Polska fabryka Onduline została wybudowana zgodnie z wszelkimi wymogami z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Dotyczy to zarówno samego planowania architektonicznego obiektu, jak i procesu produkcji. Obiekt został przebudowany w taki sposób, aby istniejące hale produkcyjne w jak najwyższym stopniu komponowały się z otoczeniem. Mielecka fabryka wykorzystuje do produkcji płyt bitumicznych surowce wtórne, posiada nowoczesny system spalania i odprowadzania ścieków przemysłowych, dzięki czemu nie jest w żaden sposób uciążliwa dla otoczenia. Równocześnie z uruchomieniem produkcji seryjnej rozpoczęło się wdrażanie systemu zarządzania zgodnie ze standardami ISO 9001. Fabryka w Mielcu jest najnowocześniejszym zakładem produkcyjnym koncernu Onduline na świecie. Francuską fabrykę w Yainville zbudowano na obszarze chronionym Parku Bretońskiego w okolicach Rouen. Zakład idealnie wkomponował się w środowisko naturalne, a firma Onduline wywiązała się ze wszystkich wcześniejszych zobowiązań nałożonych na nią przed wydaniem pozwolenia na budowę.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP