Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Powstała nowa Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Autor:
13-03-2001 00:00

W połowie stycznia br. w siedzibie Polimex - Cekop w Warszawie utworzona została Polska Izba Przemysłu Chemicznego - Związek Pracodawców.

Nowa Polska Izba Przemysłu Chemicznego powstała po fuzji dwóch organizacji: "starej" Izby, a także istniejącego związku. Łącznie, w obu organizacjach reprezentowanych było 70 największych zakładów branży. Na czele Izby stanął Kazimierz Piątkowski, prezes Zakładów Azotowych REMAK Puławy. Organizacja ma reprezentować firmy, pracodawców i pracowników.
Zadania organizacji to konsolidacja przemysłu chemicznego, a także - koordynacja i inicjowanie prac komisji problemowych i branżowych, np. w zakresie ekologii, bezpieczeństwa procesowego i BHP, logistyki, problemów celnych, broni chemicznej i biologicznej. Izba chce działać zarówno w obszarze spraw pracowniczych, jak i w zakresie problemów przemysłowych.
I tak z jednej strony, Izba zamierza opracować układ zbiorowy dla przemysłu chemicznego. Z drugiej - organizacja ma w planach współpracę (np. opiniowanie aktów prawnych dotyczących przemysłu chemicznego) z organami administracji rządowej i ustawodawczej, a także - organizacjami pozarządowymi, np. KIG i SITPChem. Izba nawiąże kontakt z organizacjami międzynarodowymi, a także instytucjami państw Grupy Wyszehradzkiej.
Polska Izba Przemysłu Chemicznego - ZP podejmie lobbing przemysłu chemicznego w przyszłej, zjednoczonej UE. W tym celu Izba wystawi swoich przedstawicieli m.in. do organizacji unijnych. Ciekawa inicjatywa Izby Przemysłu Chemicznego to stworzenie "szybkiego" systemu informowania firm w Polsce o sytuacji sektora, w tym o stanie prac legislacyjnych w zakresie dostosowania polskiego prawa do dyrektyw i wieloletnich planów UE.
(mg)SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP