Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

RECYCLING
Urządzenia i systemy do niszczenia i prasowania surowców wtórnych firmy HSM

Autor: Piotr Pradelok*
13-03-2001 00:00

Recycling - wtórne wykorzystywanie materiałów odpadowych jest jednym z podstawowych działań prowadzących do ochrony i poprawy środowiska naturalnego. W krajach wysoko rozwiniętych udział materiałów odpadowych jako surowców wtórnych wykorzystywanych w procesach produkcyjnych stale wzrasta. Sprzyja temu świadomość społeczeństw - tworzone przez nie warunki ekonomiczne i przepisy prawne konsekwentnie egzekwowane. W Polsce obrót surowcami wtórnymi na skalę masową dopiero zaczyna się rozwijać.

Towarów przybywa, zarówno pod względem ilościowym, jak i asortymentowym, a wraz z tym wzrasta ilość ich nieodzownego elementu jakim jest opakowanie. W procesie rozwoju recyclingu, jak i w innych dziedzinach gospodarki rynkowej, decydującym czynnikiem jest opłacalność tego procesu we wszystkich jego fazach. Poziom opłacalności można uzyskać redukując koszty. Zaś podstawowymi kosztami w obrocie odpadami nadającymi się do powtórnego wykorzystania są koszty ich magazynowania i transportu. Obniżeniu tych kosztów służą oferowane przez nas urządzenia niemieckiej firmy HSM.
Są to prasy belujące służące do zgniatania i bindowania wszelkiego rodzaju odpadów - papieru, kartonu, opakowań po produktach spożywczych (tetra-pack, butelki PET, puszki po napojach), tekstyliów, folii z tworzywa sztucznego i aluminium itp. oraz beczek metalowych i opon samochodowych.
Oferta obejmuje :
- prasy pionowe i poziome,
- pełnoautomatyczne prasy kanałowe,
- indywidualne koncepcyjne systemowe rozwiązania pod
konkretne potrzeby klienta.
Prasy przeznaczone są dla tych wszystkich, którzy w selektywnej zbiórce surowców wtórnych i ich dalszemu przetwarzaniu widzą korzyści finansowe i dla tych, którym na sercu leży ochrona naszego środowiska naturalnego.
W ofercie znajdują się małe prasy poziome i pionowe o nacisku kilku do kilkunastu ton i wydajności od kilkudziesięciu kg/h wzwyż przeznaczone dla firm mających do czynienia z małymi i średnimi ilościami odpadów. Wielość typoszeregów pras pozwala na dobór prasy odpowiedniej do aktualnych potrzeb klienta i ewentualne dozbrajanie kolejnymi prasami w miarę wzrostu zapotrzebowania, unikając tym samym inwestowania na wyrost. Stosując system modułowy polegający na ustawianiu szeregu pras, szczególnie pionowych, można prasować i belować kilka asortymentów odpadów niezależnie i równocześnie. Bardziej racjonalnym rozwiązaniem jest zastosowanie prasy wielokomorowej, w której jeden przesuwny element zgniatający obsługuje kilka komór zgniotu załadowanych różnym asortymentem odpadowym.
Oferowane duże prasy o sile nacisku kilkudziesięciu ton przeznaczone są dla firm profesjonalnie zajmujących się zbiórką odpadów lub firm, w których produkcja masowa wiąże się z dużymi ilościami odpadów. Najczęściej w tym przypadku stosowane są prasy pół lub pełnoautomatyczne, pracujące zarówno samodzielnie, jak i w linii technologicznej z automatyczną dostawą materiału odpadowego.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP