Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Rosną wymagania odbiorców gazów technicznych

Autor: Jarosław Maślanek
23-04-2007 00:00 |  aktualizacja: 08-10-2007 13:58
Rosną wymagania odbiorców gazów technicznych

Coraz bardziej w walce o klienta liczy się wartość dodana. Wyrównał się bowiem poziom oferty produktowej, a pole rywalizacji otwiera się w obszarze usług okołosprzedażowych i certyfikacji procesów, np. produkcji czy dostaw.

- Coraz częściej kontrahent wymaga obsługi bez jego bezpośredniego udziału - mówi Jerzy Brewiński z Linde Gaz Polska. - Dotyczy to np. procesu kontroli zapasów u klienta, a także takiego prognozowania dostaw, aby optymalizować koszty przy jednoczesnym zapewnieniu dużego bezpieczeństwa operacyjnego odbiorcy.
Jak wyjaśnia dyrektor Brewiński, termin just-in-time obejmuje nie tylko tradycyjne gałęzie przemysłu, jak automotive, ale coraz częściej jest stosowany w elektronice oraz usługowej obróbce metali.

Dodatkowo wprowadzane systemy sterowania jakością, wymagane przez zleceniodawców oraz kooperantów, nakładają na dostawców obowiązek dostarczania stosownych dokumentów potwierdzających żądaną jakość produktu. Dotyczy to również producentów i dostawców gazów technicznych.

- Kolejną znaczącą zmianą, która nastąpi w najbliższym czasie, będzie wykorzystanie nowych sposobów dostarczania produktu - mówi Jerzy Brewiński. - Coraz częściej firmy będą zainteresowane produkcją gazu na miejscu, u klienta. Odbiorcy bowiem większy nacisk kładą na optymalizację i maksymalne ograniczanie kosztów, związane również z zapewnieniem ciągłości dostaw w powiązaniu z zapewnieniem ciągłości i niezawodności dostaw.

Wymagania odbiorców dotyczące jakości i standardów obsługi klienta wpływają także na inwestowanie firm gazowych w nowoczesne produkty (np. minicysterny). W ostatnich latach standardem staje się także dostawa gazów technicznych dla największych odbiorców rurociągiem (on-site).

Andrzej Zakrzewski, prezes Air Products Gazy, zwraca także uwagę na wpływ, jaki na rynek wywarło Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, które reguluje formy własności butli i ich napełniania. - Nowe prawo pozwoliło na podniesienie bezpieczeństwa i jakości dostępnych opakowań ciśnieniowych - wyjaśnia nasz rozmówca. - Standard 200 bar staje się powoli obowiązującym.

Przedstawiciele dostawców odnotowują również zmiany dokonujące się w zakresie technologii produkcyjnych w sektorze gazowym. Wymagania jakościowe powodują, że zmniejsza się udział w sprzedaży acetylenu, który co prawda jest nadal znaczącym produktem w strukturze rynkowej, ale zastępowany jest nowymi technologiami, między innymi cięcia laserowego zamiast acetylenem.

- Na szczęście coraz więcej klientów widzi korzyści z zastosowania gazów w swoich procesach technologicznych, co pozwala z nawiązką kompensować spadek tego dotychczasowego sztandarowego produktu - uspokaja jednak Piotr Wieczorek.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP