PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Rozwiązanie idealne?

Autor: Agnieszka Zalewska-Pernak
18-06-2001 00:00

Certyfikat jakości jest dla odbiorcy sygnałem, że wyrób charakteryzuje się parametrami na ustalonym poziomie i zapewnia, że wyrób wytworzony dzisiaj nie może być gorszy od wyrobu wytworzonego wczoraj. Posiadanie certyfikatów zgodności z systemem zarządzania jakością zwiększa szansę zawarcia korzystnych kontraktów, bardzo często okazując się decydującą kartą przetargową w walce konkurencyjnej. Bolączką firm wprowadzających i utrzymujących system zapewnienia jakości jest m.in. ogromna liczba dokumentów w postaci papierowej, czas oraz nakład pracy poświęcony ich tworzeniu, długa droga zatwierdzeń dokumentów oraz nadzór nad wprowadzaniem wszelkich zmian i poprawek w systemie zarządzania jakością.
Achiever Plus Quality - Zintegrowany System Zarządzania Jakością - ułatwia wdrożenie i utrzymanie systemu zarządzania jakością w firmie. W skuteczny sposób usprawnia on obieg informacji w przedsiębiorstwie, pozwala uprawnionym osobom na poszczególnych szczeblach struktury na współdzielenie różnego typu informacji oraz nadzoruje przebieg procesów biznesowych, uwzględniając wymagania systemu zarządzania jakością.

Zintegrowany System Zarządzania Jakością Achiever Plus Quality należy do klasy systemów e-business usprawniających zarządzanie organizacją każdego typu i wielkości, niezależnie od tego, czy posiada certyfikat na zgodność z wybranym systemem zapewnienia jakości według norm ISO serii 9000 lub pokrewnych, czy też nie. Achiever Plus Quality ma zastosowanie w każdym przedsiębiorstwie, które zamierza panować nad własnymi procesami biznesowymi oraz utrzymywać w porządku dokumentację z nimi związaną. System Achiever Plus Quality umożliwia pracownikom korzystanie ze zgromadzonych zasobów informacyjnych firmy oraz pozwala na grupową pracę nad tymi samymi dokumentami. System jasno definiuje kryteria przepływu informacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz przedsiębiorstwa, a informacje mają charakter spójny i jednolity w formie.
Zasadnicza funkcjonalność systemu Achiever Plus Quality przejawia się w czterech kluczowych obszarach, określonych stosownie do częstotliwości i wagi problemów pojawiających się podczas prowadzenia działalności firmy.
1. Tworzenie dokumentacji - zarówno z zakresu systemu zapewnienia jakości, jak i inne odnoszące się do bieżących procesów zachodzących w przedsiębiorstwie.
2. Zarządzanie informacją - oprócz szybkiego i kontrolowanego dostępu do zasobów wiedzy organizacji, zapewnia każdej zaangażowanej osobie otrzymywanie aktualnych informacji w odpowiednim czasie (system pracy grupowej Lotus Notes/Domino).
3. Wykrywanie i eliminowanie problemów - system efektywnie zarządza audytami wewnętrznymi oraz działaniami korygującymi i zapobiegawczymi, umożliwia planowanie audytów z wyznaczeniem miejsca i czasu oraz pozwala na wybór audytora wewnętrznego, jak również zespołu audytującego. Raporty generowane przez audytora wiodącego wskazują na wszelkie nieprawidłowości w zdefiniowanych kryteriach systemu zarządzania - obszary problemów zostają dokładnie zidentyfikowane, a podstawowe źródła problemów wyeliminowane. System nadzoruje przebieg podjętych działań korygujących i zapobiegawczych - ponadto pozwala na planowanie oraz przeprowadzanie audytów zewnętrznych drugiej i trzeciej strony wraz z możliwością sporządzania notatek z wymiany informacji.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


52 390 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP