Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Severstallat Silesia inwestuje

Autor: Renata Dudała
21-09-2009 00:00 |  aktualizacja: 24-09-2009 09:22
Severstallat Silesia inwestuje

Od ponad roku na polskim rynku działa Severstallat Silesia sp. z o.o., spółka-córka łotewskiego JSC Severstallat, wchodząca w skład rosyjskiego koncernu Severstal.

Firma z siedzibą w Sosnowcu produkuje rury i profile zamknięte, a także rury przewodowe przeznaczone do wody i gazu oraz rury dla przemysłu motoryzacyjnego. Severstallat Silesia zajmuje się również dystrybucją szerokiej gamy wyrobów stalowych. Firma działa na rynku polskim, czeskim oraz słowackim.
- Ubiegły rok był dla spółki wyjątkowy, konieczne było przeprowadzenie działań modernizacyjnych w firmie, obejmujących między innymi remont zastanej infrastruktury i wyposażenia - mówi Andrejs Aleksejevs, prezes zarządu SSL Silesia.

- Od momentu wejścia spółki na rynek sytuacja na nim uległa gwałtownej zmianie. To spowodowało konieczność elastycznego działania i ostrożność w podejmowaniu decyzji, zwłaszcza w 2009 roku. Tak jak większość firm, nasza spółka odczuła konsekwencje trudnej sytuacji rynkowej, niemniej jednak strategiczne założenia inwestycyjne pozostały bez zmian. W perspektywie 10 lat firma planuje zainwestować przeszło 10 mln euro.

Prezes Aleksejevs wskazuje, iż duży na- spółka kładzie obecnie na zwiększenie efektywności produkcji, przy jednoczesnym podnoszeniu jakości oferowanych wyrobów. - Chodzi o to, by odpowiednie moce produkcyjne pozwoliły nam na realizację wszystkich oczekiwań klientów - podkreśla Aleksejevs. - Pierwszy rok działalności na polskim rynku był dla nas trudną lekcją, jednak nasze działania w skali koncernu zostały ocenione pozytywnie.

Łotewski JSC Severstallat, wchodzący w skład rosyjskiego koncernu Severstal, dokonał podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji dodatkowych akcji o wartości 12,1 mln euro. W konsekwencji udział rosyjskiego koncernu Severstal w JSC Severstallat się zwiększył. Powyższa sytuacja nie pozostaje bez wpływu na działalność Severstallat Silesia.

- Mamy nadzieję, że nowa struktura pozwoli naszej firmie w jeszcze większym stopniu odczuć korzyści płynące z przynależności do koncernu - zaznacza Aleksejevs. - Chodzi między innymi o poczucie finansowego bezpieczeństwa, które w obecnej sytuacji gospodarczej jest szczególnie istotne.

Poza zmianami kapitałowymi, spółka Severstal wprowadziła nową formę identyfikacji wizualnej, która będzie wykorzystywana w całym przedsiębiorstwie, w tym także w należącej do koncernu spółce Severstallat Silesia. Wdrożenie znaku firmowego zakłada łagodne, stopniowe przejście do używania jednego znaku graficznego przez wszystkie podmioty Severstal do końca roku 2010.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP