Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Timothy Elliott, KOV: Sztuka ograniczania ryzyka

Autor: Marcin Szczepański
28-06-2010 00:00 |  aktualizacja: 28-06-2010 10:54
Timothy Elliott, KOV: Sztuka ograniczania ryzyka

Rozmowa z Timothym Elliottem, prezesem i dyrektorem generalnym Kulczyk Oil Ventures, drugiej w historii spółki specjalizującej się w poszukiwaniu i wydobyciu ropy, która zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

- Jakie wyzwania stoją przed spółką z sektora naftowego, która zadebiutowała na giełdzie?
- Naszym priorytetem jest długofalowe budowanie wartości spółki - poprzez gromadzenie atrakcyjnych i zdywersyfikowanych aktywów oraz umiejętne zarządzanie spółką. W sektorze poszukiwawczo-wydobywczym podstawowym wyznacznikiem wartości spółki nie jest wygenerowany zysk, ale posiadanie potwierdzonych rezerw ropy i gazu, czyli takich, jakie mamy na Ukrainie.

Drugim kluczowym czynnikiem jest odpowiednie zarządzanie ryzykiem, które nieustannie towarzyszy naszej działalności. Opiera się to na umiejętnym doborze aktywów o różnym poziomie rozwoju, czyli na znalezieniu równowagi pomiędzy zasobami eksploatacyjnymi oraz takimi, które jeszcze nie mogą być eksploatowane, ale dają duży potencjał do rozwoju i wzrostu wartości firmy.

Giełda pozwala na obiektywną wycenę spółki oraz zgromadzenie środków na najbliższe inwestycje. Choć muszę przyznać, że z naszym głównym inwestorem, Kulczyk Investments, czujemy się bardzo komfortowo. Możemy liczyć na jego wsparcie strategiczne oraz odpowiedzialne zaangażowanie w rozwój poszczególnych projektów i całej spółki.

- Czy wybiegacie już z planami poza okres objęty w prospekcie emisyjnym?

- Aby móc spojrzeć w przyszłość, musimy najpierw precyzyjnie określić miejsce, w którym znajdujemy się obecnie. Po zamknięciu IPO sfinalizujemy transakcję zakupu udziałów jednego z największych niezależnych producentów gazu na Ukrainie.

Mamy również potwierdzone przez niezależnych ekspertów zasoby warunkowe w Brunei, czyli takie, które na pewno są, ale wymagają potwierdzenia, że można je eksploatować w sposób opłacalny. To przyniesie program wierceń, z którym właśnie wystartowaliśmy, w tym dwa odwierty ocenne.

Na kolejnym poziomie ryzyka znajdują się tak zwane zasoby perspektywiczne, których potencjał wymaga jeszcze potwierdzenia badaniami sejsmicznymi i odwiertami poszukiwawczymi.

Podsumowując - jesteśmy spółką poszukiwawczo-wydobywczą, ale jeszcze ze stosunkowo niewielkim udziałem zasobów eksploatacyjnych. Będziemy się więc koncentrować na powiększaniu naszych rezerw: inwestując w posiadane już aktywa i przekształcając zasoby o większym stopniu ryzyka w potwierdzone rezerwy.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP