Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Ubezpieczenia: Równanie do Unii

Autor: Renata Dudała
01-11-2004 00:00

Akcesja Polski do Unii Europejskiej powoduje znaczne podwyższenie wymogów bezpieczeństwa, jakimi będą musieli sprostać polscy przedsiębiorcy. Także towarzystwa ubezpieczeniowe dopasowują swoją ofertę do nowego otoczenia prawnego, którego wprowadzenie stanowiło jeden z elementów dostosowania polskiego rynku ubezpieczeniowego do wymogów UE.

Oferty na miarę
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA koncentruje się w tym roku na wzroście rentowności i podnoszeniu jakości obsługi posprzedażowej. Grupa rozbudowała już centrum kontaktów z klientem (Hestia Kontakt) oraz poszerzyła sieć tzw. likwidatorów pierwszego kontaktu skupionych w należącej do grupy spółce Ekspert Pomoc Ubezpieczeniowa.

Ponadto utworzono Centralne Biuro Likwidacji Szkód będące unikatowym rozwiązaniem na polskim rynku. Najczęściej zawieranymi przez klientów przemysłowych ubezpieczeniami są m.in. ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, ubezpieczenie zysku utraconego wskutek wszystkich ryzyk oraz ubezpieczenia maszyn i urządzeń. W ofercie towarzystwa znajdują się także ubezpieczenia mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku. Dla firm budowlanych firma oferuje ubezpieczenie ryzyk budowlanych i montażowych oraz sprzętu i maszyn budowlanych.

– Wszystkie ubezpieczenia zapewniają większe bezpieczeństwo finansowe firmy, w znaczący sposób minimalizując jej problemy po wystąpieniu niespodziewanego zdarzenia, powodującego zniszczenie lub utratę majątku - mówi Katarzyna Dudzin z Biura Public Relations Ergo Hestia. – Umożliwiają odbudowę zniszczonego mienia lub w przypadku ubezpieczeń zysku zwracają firmie zysk, który by osiągnęła, gdyby zdarzenie nie miało miejsca oraz koszty stałe, które i tak byłaby zmuszona ponosić.

Oferujące ubezpieczenia majątkowe Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń odnotowało przypis składki brutto w wysokości 526 mln zł, co oznacza 108 proc. dynamikę. Po pierwszym półroczu 2004 roku wypracowało ponad 17 mln zysku brutto. Ergo Hestia podnosi rentowność posiadanego portfela ubezpieczeń, na który składają się ubezpieczenia klientów indywidualnych, małego i średniego biznesu oraz dużych firm.

Dobre wyniki osiagnęło także Towarzystwo Ubezpieczeń I Reasekuracji CIGNA STU SA. W roku 2003 po raz kolejny spółka uzyskała dodatni wynik finansowy oraz – po raz pierwszy w historii spółki – dodatni wynik techniczny z działalności ubezpieczeniowej. Także pozyskana w ubiegłym roku składka przypisana przekroczyła kwotę 216 mln zł. W 2003 roku towarzystwo podjęło szereg działań organizacyjnych związanych z dostosowaniem produktów ubezpieczeniowych i procedur do nowych warunków prawnych. Jednocześnie poszerzono ofertę produktową wprowadzając wiele nowych produktów ubezpieczeniowych, w szczególności z zakresu ubezpieczeń finansowych.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP