PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

XIII Kongres Nowego Przemysłu. Co szykujemy w tym roku?

Autor: Katarzyna Walterska
04-10-2016 12:55 |  aktualizacja: 04-10-2016 12:54
XIII Kongres Nowego Przemysłu. Co szykujemy w tym roku?

Jedna z wcześniejszych edycji Kongresu Nowego Przemysłu.

Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Według świadectwa wielu obserwatorów, w tym uczestników poprzednich edycji konferencji, organizowany przez PTWP SA Kongres Nowego Przemysłu stał się najistotniejszą w naszym kraju debatą poświęconą energetyce.

Ponieważ "szlachectwo zobowiązuje", również w tym roku w czasie dwudniowych obrad, 19-20 października 2016 r.,  gościć będziemy znakomitych panelistów i nieprzypadkowych słuchaczy: przedstawicieli zarządów czołowych polskich i europejskich przedsiębiorstw, reprezentantów rządu, parlamentu, administracji publicznej, świata nauki i mediów. A tematy?
Z energią

W Warszawie dyskutować będziemy o wspólnej polityce energetycznej Unii Europejskiej i - na tym tle - polskim miksie energetycznym. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jaka będzie energetyka przyszłości i możliwe warianty rozwoju tego rynku. W tym kontekście za szczególnie ważne uznać trzeba perspektywy OZE w naszym kraju, a także miejsce energetyki jądrowej. To, że węgiel będzie podstawą do długofalowej polityki w polskiej energetyce, jest przesądzone, niewiadome dotyczą raczej ważnych szczegółów - i tym właśnie zajmiemy się bliżej.

W debacie o przyszłości sektora energetycznego nie sposób, naturalnie, zapomnieć o inwestycjach. Jak będzie wyglądać polityka państwa w tej materii? Kiedy biznes będzie chciał inwestować w nowe moce wytwórcze? Tematem jednej z debat będzie również dwutowarowy rynek energii - w europejskim i polskim ujęciu.

Skoncentrujemy uwagę na przyszłości polskiego ciepłownictwa. Uczestnicy dyskusji poszukają odpowiedzi na pytanie, czy kogeneracja to nadal szansa na rozwój polskiego ciepłownictwa... Poznamy też w tej sprawie koncepcję administracji rządowej.

W opublikowanym pod koniec lipca projekcie rządowej Strategii - znacznie obszerniejszej, rozwiniętej wersji Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - energetyka zajęła sporo miejsca. Jednym z tego przejawów był wątek poświęcony elektromobilności jako akceleratorowi gospodarki i reindustrializacji. Mrzonki czy wskazane wizjonerstwo? Spróbujemy rozwikłać i ten temat.

Na konkretnych przykładach pokażemy technologie przyszłości, nowinki oraz rewolucje u wytwórców energii. Częścią debaty będą tu case studies, dotyczące nowatorskich projektów, opracowanych czy stosowanych w polskich firmach.

Słowo o gazie

Jak co roku, część debat poświęcona zostanie rynkowi gazu. Do kluczowych tematów należeć będzie nowa polska strategia zaopatrzenia w to paliwo. Na pierwszy plan wysuwa się rok 2022, kiedy zakończony zostanie długoterminowy kontrakt z Gazpromem. Bardzo prawdopodobna jest perspektywa zaniechania importu z tego kierunku.

Przyszłością dla dalszej dywersyfikacji kierunków gazowych dostaw jest świnoujski gazoport. Pytanie: czy potrzebujemy drugiej podobnej inwestycji nieopodal Gdańska? Wiele też wskazuje, że projekt norwesko-duńsko-polskiego gazociągu nabiera coraz bardziej wyrazistych kształtów.

KOMENTARZE (1)

KOMENTARZE (1)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP