Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Czwarta umowa Ursusa w Afryce

Autor:  wnp.pl (Piotr Myszor)  |  17-03-2017 16:00
Dopiero co spółka poinformowała o podpisaniu umowy w Algierii, a już dołącza Namibia. Ursus wchodzi do Namibii tak, jak do innych afrykańskich krajów – z dystrybucją i produkcją.

Ursus podpisał porozumienie o współpracy handlowo-przemysłowej ze spółką Dobre Holdings z Republiki Namibii. Umowa zakłada podjęcie długoterminowej współpracy w zakresie produkcji i montażu ciągników, maszyn rolniczych i ich oprzyrządowania, a także autobusów  i pojazdów specjalnych.

fot. Archiwum

– Ursus jest jedynym polskim producentem ciągników, który wspiera mechanizację rolnictwa w Afryce. Teraz oprócz maszyn rolniczych chcemy dostarczać tam autobusy i pojazdy specjalne. Cieszymy się z kolejnej umowy, bo ona ugruntowuje naszą pozycję jako partnera dla afrykańskich przedsiębiorców. Pokazuje to także, że polska marka może z sukcesem konkurować na rynku międzynarodowym – powiedział Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus.

Na mocy porozumienia firmy zamierzają wspólnie prowadzić działania mające na celu rozwój, produkcję podzespołów, sprzedaż, dystrybucję, serwis i marketing wyrobów Ursusa na rynku Republiki Namibii i innych wybranych rynkach afrykańskich.

– Mamy duże doświadczenie na rynkach afrykańskich, gdzie jesteśmy postrzegani jako rzetelny partner biznesowy. Jesteśmy odpowiednio przygotowani do współpracy z partnerem z Republiki Namibii. Zależy nam na tym, by uczestniczyć w pozytywnych zmianach zachodzących w Afryce, wspierać tamtejsze rynki w rozwoju, jednocześnie umacniając pozycję Ursusa  w kraju – dodał prezes Ursusa. 

Wcześniej Ursus poinformował o podpisaniu porozumienia o współpracy przemysłowo-handlowej z Karmag Industrie – algierską spółką z branży maszyn rolniczych. Czytaj więcej: Ursus wchodzi na kolejny afrykański rynek


Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018