Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

BP otworzył pierwszą stację paliw w Meksyku

Autor:  wnp.pl (PA)  |  17-03-2017 16:39
Uruchomienie pierwszej stacji w barwach BP na obrzeżach stolicy kraju Meksyku rozpoczyna ambitny plan brytyjskiego koncernu, którego celem jest stworzenie w tym kraju sieci około 1500 stacji w ciągu najbliższych pięciu lat.

Uruchomiona na przedmieściach stolicy Meksyku stacja jest pierwszą placówką w tym kraju, działającą pod logo globalnej firmy naftowej, odkąd wprowadzono tam deregulację paliwowego rynku detalicznego w 2013 roku.

Fot. Shutterstock.com

Jednym z elementów strategicznego wzrostu znaczenia biznesu detalicznego dla BP na świecie ma być właśnie plan utworzenie sieci ok. 1500 stacji paliw w Meksyku.

- Nasza strategia detaliczna skoncentrowana jest na dostarczaniu dobrej, zróżnicowanej oferty zbudowanej wokół wysokiej jakości paliw, środków smarnych i towarów w sklepach na rosnących rynkach na całym świecie. Cieszymy się mogąc być pierwszą międzynarodową siecią obsługujących meksykańskich konsumentów w kraju, będącym szóstym największym konsumentem benzyny i oleju napędowego na świecie - powiedział Tufan Erginbilgic, szef BP Downstream.

Nowo otwierane stacje BP będą wyposażone w sklepy, a w ich ofercie znajdą się paliwa produkowane w technologii Active, zapewniającej ochronę silników pojazdów, co jest zupełną nowością na rynku meksykańskim.

BP przewiduje, że do końca 2017 roku sieć BP w Meksyku będzie liczyła około 200 stacji, zarówno własnych, jak i franczyzowych.

Obecnie w 19 krajach na całym świecie działa ponad 18 tys. stacji BP.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018