Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2017

Spółka Mirbudu wygrała drogowy przetarg

Autor:  wnp.pl (TE)  |  20-03-2017 18:48
Oferty PBDiM Kobylarnia, spółki zależnej Mirbudu, została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę drugiego etapu Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy.

Wartość oferty opiewa na 27,8 mln zł brutto, a zamawiającym jest Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Przedsięwzięcie ma poprawić dojazd na osiedla Wyżyny i Glinki oraz do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Fot. Fotolia

Jak podał bydgoski magistrat, inwestycja zakłada przede wszystkim budowę nowej, blisko 500-metrowej ulicy, łączącej Wojska Polskiego z al. Jana Pawła II i ul. Glinki. Zakończenie robót planowane jest latem przyszłego roku.

- Dopiero po realizacji tego etapu będziemy mieli kompletna arterię łączącą północną i południową część Bydgoszczy. Będzie ona pozytywnie wpływała na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój miasta oraz poprawi płynność ruchu - skomentował Rafał Bruski, prezydent miasta.

W 2015 r. z inicjatywy Bydgoszczy zmieniony został status Trasy Uniwersyteckiej. Została ona przekształcona w drogę wojewódzką, co pozwala na dofinansowanie jej rozbudowy ze środków unijnych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2017