Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Rekordowe wyniki Veeam w pierwszym kwartale

Autor:  wnp.pl (PA)  |  20-04-2017 15:06
Firma Veeam Software rozwija się coraz szybciej dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu przedsiębiorstw na chmury hybrydowe oraz ich inicjatywom w procesie transformacji cyfrowej.

Szwajcarska spółka jest dostawcą rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop. Firma odnotowała kolejny rekordowy kwartał, w którym osiągnęła znaczny wzrost przychodów z segmentu korporacyjnego i chmurowego. W pierwszym kwartale br. przychody Veeam z zamówień wzrosły o 33 proc. rok do roku, a sprzedaż nowych licencji z sektorze korporacyjnym wzrosła o 17 proc. w skali roku. Dzięki współpracy z partnerami w ramach programu Veeam Cloud & Service Provider (VCSP) przychody firmy z segmentu chmurowego wzrosły o 59 proc. rok do roku. Zdaniem firmy te wyniki świadczą o tym, że coraz więcej przedsiębiorstw stara się osiągnąć całodobową dostępność, której domagają się użytkownicy w dzisiejszym cyfrowym świecie.

Fot. Fotolia

- Dla firmy, której roczne przychody z zamówień przekraczają 600 mln dolarów, osiągnięcie 33-procentowego wzrostu rok do roku jest nie lada wyczynem, a ja jestem niezwykle dumny z całego zespołu - powiedział Peter McKay, prezes i dyrektor ds. operacyjnych w firmie Veeam.

Zapowiedział, że w pozostałych miesiącach roku spółka oczekuje dalszych wzrostów, za sprawą nowych wydań produktów Veeam, wspólnych ofert ze strategicznymi partnerami, powiększającego się udziału w segmencie korporacyjnym oraz rozwiązań chmurowych wykorzystujących technologie Veeam.

- Organizacje z całego świata uświadomiły sobie, że potrzebują dostępności przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku, którą skutecznie zapewnia Veeam. Aby zaspokoić ten popyt, powiększamy nasze zespoły zajmujące się sprzedażą do dużych przedsiębiorstw, zwłaszcza w Ameryce Północnej i regionie EMEA. Dzięki temu będziemy mogli lepiej wspierać strategiczne inicjatywy transformacji cyfrowej naszych klientów i partnerów - dodał McKay.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018