Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Prezes ING BŚ: banki zostały pozostawione same sobie z problem finansowania OZE

Autor:  wnp.pl (Dariusz Ciepiela)  |  21-04-2017 12:47
W zakresie finansowania odnawialnych źródeł energii mamy sytuację taką, że banki zostały pozostawione same sobie z kłopotem. Sytuacja w branży OZE jest przedmiotem dyskusji środowiska bankowego z władzami – mówi Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego.

Jak przyznaje, również bank ING zaangażował się w finansowanie projektów OZE. Prezes odmówił jednak podania kwoty tego zaangażowania. Dodał, że utworzono rezerwy na te projekty.

Fot. Shutterstock.com

- Oczywiście wszystkie banki, które w tym funkcjonowały, musiały zawiązać rezerwy. ING oczywiście też to zrobił – poinformował Brunon Bartkiewicz.

Nie podał jednak, na jaką kwotę Bank zawiązał rezerwy w związku z projektami OZE.

Poinformował, że w dyskusji na forum Związku Banków Polskich (ZBP) kwestia zaangażowania się banków w projekty energetyki odnawialnej jest jedną z najważniejszych.

W Warszawie 20 kwietnia 2017 r. obradowało XXX Walne Zgromadzenie Związku Banków Polskich, na którym kwestia finansowania inwestycji w odnawialne źródła energii należała do najczęściej omawianych problemów sektora bankowego.

- Z tytułu zmian regulacyjnych jesteśmy karani za to, że partycypowaliśmy w projektach, które wydawały się, że mają silny pro publiczny i pro przyszłościowy charakter – ocenia Brunon Bartkiewicz.


Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018