Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Rupert Stadler nadal prezesem Audi

Autor:  wnp.pl (Piotr Myszor)  |  18-05-2017 14:35
Rada Nadzorcza Audi AG udzieliła wczoraj wotum zaufania Rupertowi Stadlerowi, co przedłużyło jego kadencję o kolejne 5 lat. Audi przedstawiło także zamierzenia na najbliższe lata.

Rada Nadzorcza postanowiła również ze skutkiem natychmiastowym przekazać odpowiedzialność zarządu za integralność członkowi zarządu ds. finansów, Axelowi Strotbekowi. Od teraz, Strotbek odpowiada za takie pola działania koncernu jak: finanse, IT oraz właśnie integralność. W kontekście reorganizacji Grupy, za działania operacyjne będzie tu odpowiadał dyrektor ds. zgodności (Chief Compliance Officer – CCO), który raportował będzie bezpośrednio do członka zarządu, czyli CFO Axela Strotbeka. 

fot. mat. pras.

Zarząd przedstawił zamierzenia na nadchodzący rok. Według zapowiedzi Ruperta Stadlera do połowy przyszłego roku Audi odświeży 5 modeli, a do roku 2019 wprowadzi na rynek dwa nowe modele serii Q – Q8 i Q4. Do roku 2020 pojawią się na rynku 3 nowe modele z napędem elektrycznym.

W tym roku najważniejsze będą modele premium – A8 i A7. Pierwszy z nich debiutuje wraz z nowym formatem prezentacyjnym. Audi pokaże go na organizowanym po raz pierwszy Audi Summit.

Firma chce więcej skorzystać na synergiach wewnątrz koncernu. Rozpoczęta w kwietniu współpraca konstrukcyjna z Porsche ma dać co roku oszczędności na poziomie setek milionów euro. Część tej współpracy będzie się odnosiła do nowych samochodów z napędem elektrycznym. Do roku 2025 Audi chce, aby co trzeci samochód był elektryczny w całości lub w części. Po roku 2020 na drogi ma też wyjechać niewielka seria samochodów autonomicznych.

Poza samochodami Audi chce rozwijać usługi cyfrowe. Platforma myAudi do końca dekady ma być dostępna na ponad 15 światowych rynkach. Ma zostać także otwarta dla innych firm, mogących świadczyć w niej usługi.

W pierwszym kwartale Audi osiągnęło zysk operacyjny w wysokości 1,2 mld euro. W całym roku firma spodziewa się przekroczenia ubiegłorocznego wolumenu sprzedaży i wysokości przychodu. W ubiegłym roku na zysk operacyjny miały wpływ zdarzenia jednorazowe, wynikające z kryzysów związanych z aferą dieslową i airbagami Takata.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018