Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

OT Logistics może przystąpić do nowego przetargu w Czarnogórze

Autor:  wnp.pl (PS)  |  19-05-2017 18:44
Pomimo zakończenia obecnego postępowania prywatyzacyjnego dotyczącego Portu Bar i AD Montecargo w Czarnogórze, zarząd OT Logistics przedstawił rządowi tego kraju potencjalne dalsze warunki, które jest w stanie zaoferować w nowych przetargach czy ewentualnych rozmowach, informuje zarząd polskiej spółki.

Według komunikatu, zarówno OT Logistics, jak i rząd Czarnogóry, deklarują zainteresowanie realizacją transakcji. Jednocześnie nadal trwają rozmowy tej sprawie, mimo że komisja ds. prywatyzacji odrzuciła odwołanie OTL od swojej decyzji.

Fot. Shutterstock.com

Przypomnijmy, że w styczniu br. OT Logistics złożyła oficjalną ofertę na zakup udziałów w Luka Bar AD oraz AD Montecargo. W trakcie negocjacji uzgodniono, że zapłaci 8,52 mln euro za 30 proc. udział w Luka Bar, operatorze portu w Barze oraz 2,5 mln euro - za 51 proc. udziałów w AD Montecargo, przewoźniku kolejowym.

Ponadto OT Logistics zobowiązała się do zrealizowania programów inwestycyjnych w obu spółkach na łączną kwotę ok. 17,45 mln euro, do utrzymania zatrudnienia oraz przestrzegania zapisów obowiązujących układów zbiorowych.

Z końcem kwietnia komisja prywatyzacyjna przy rządzie Czarnogóry zadecydowała jednak o zakończeniu procesu prywatyzacji bez sprzedaży udziałów. Na początku maja OT Logistics złożyła odwołanie od tej decyzji.

W tym tygodniu komisja ds. prywatyzacji odrzuciła to odwołanie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018