Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Paliwa zdrożały po raz pierwszy od kwietnia

Autor:  e-petrol.pl  |  12-07-2017 15:14
Zapowiadane w ubiegłym tygodniu podwyżki cen paliw na stacjach stały się faktem. Najmocniej podrożał olej napędowy, a ze zwyżkowej tendencji wyłamał się jedynie autogaz.

Kierowcy z niepokojem czekają na decyzję w sprawie wprowadzenia nowego podatku od paliw – opłaty drogowej, ale nawet bez tego dodatkowego obciążenia koszty tankowania rosną.

Fot. Shutterstock

Popularna benzyna 95-oktanowa kosztuje obecnie średnio 4,35 zł/l. Oznacza to, że w stosunku do ceny z przed tygodnia to paliwo podrożało o 3 grosze na litrze. W przypadku benzyny 98-oktanowej podwyżka wyniosła 2 grosze. Jej przeciętna cena uplasowała się na poziomie 4,69 zł/l. Największą podwyżkę średniej ceny odnotował olej napędowy. Przeciętnie za litr diesla trzeba zapłacić 4,17 zł, czyli o 6 groszy więcej niż w ubiegłym tygodniu. Jednym paliwem jakie potaniało jest autogaz. Obniżka wyniosła 3 grosze. Aktualnie  średnia ogólnopolska cena LPG wynosi 1,82 zł/l.

W tym tygodniu najtańszym województwem pod względem średniej ceny benzyny 95 jest woj. wielkopolskie z ceną tego paliwa na poziomie 4,30 zł/l. Na Dolnym Śląsku odnotowana została najniższa, przeciętna cena benzyny 98, wyniosła 4,62 zł/l. Najmniej za tankowanie diesla kierowcy zapłacą na Śląsku i Wielkopolsce, średnio 4,12 zł/l. Kierowcy posiadający pojazdy z instalacją gazową najtańsze tankowanie znajdą na Opolszczyźnie. Przeciętna cena autogazu wynosi tam 1,67 zł/l.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018