Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Synthos umacnia się na zagranicznych rynkach

Autor:  Przegląd prasy/Rzeczpospolita  |  13-07-2017 07:35
Po przejęciu fabryk we Francji i Holandii Synthos planuje wspólne przedsięwzięcia z partnerami z Austrii i Węgier. W tym celu - jak informuje "Rzeczpospolita" - utworzył spółkę zależną w Wiedniu - Synthos GmbH, która zajmie się negocjowaniem warunków współpracy

Jak tłumaczy w dzienniku Zbigniew Warmuz, prezes Synthosu, austriacka spółka umożliwi wykorzystanie przewagi konkurencyjnej producentów surowców z tego rejonu Europy.

fot. PTWP

Z informacji "Rz" wynika, że w grę wchodzi partnerstwo z lokalnymi dostawcami kluczowych dla spółki surowców petrochemicznych.

Synthos to największy producent kauczuków syntetycznych  Europie i zużywa znaczne ilości m.in. butadienu, benzenu, etylenu czy styrenu. Jak dotąd strategicznym dostawcą Synthosu był Orlen i zależny od niego czeski Unipetrol. Część surowców kupuje także m.in. od austriackiego OMV i węgierskiego MOL.

Jednak jak zapewnia Nicolaus Siokola, prezes nowej austriackiej spółki Synthos, nie będzie zmniejszenia ilości kupowanych surowców od dotychczasowych dostawców.

Ostatnią akwizycją Synthosu było ubiegłoroczne przejęcie Ineos Styrenics. Za tą akwizycję Synthos został wyróżniony podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego tytułem Inwestor bez granic. Czytaj więcej: Oto Inwestorzy bez granic. Wyróżnienia Europejskiego Kongresu Gospodarczego rozdane


Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018