Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Thyssenkrupp wyposaży tłocznię dla SGMW

Autor:  wnp.pl (PIM)  |  14-07-2017 13:15
Thyssenkrupp System Engineering ma zaprojektować i wyprodukować narzędzia do tłoczenia blach nadwozia przyszłego modelu chińskiej firmy SGMW. Wartość kontraktu została opisana jako – dwucyfrowa liczba milionów euro.

Nowy samochód, oznaczony na razie symbolem CN300M, ma wejść na rynek w roku 2019, a jego produkcja jest planowana na 150 tys. sztuk rocznie. Matryce Thyssenkruppa mają tłoczyć elementy karoserii, z błotnikami, drzwiami i panelami bocznymi. Podpisana umowa może być wstępem do długoletniej współpracy.

Fot. mat. pras. Thyssenkrupp

SMGW to joint venture między GM China, SAIC i Wuling Motors, jeden z największych producentów samochodów w Chinach o rocznej zdolności produkcyjnej ponad dwóch milionów pojazdów. Firma jest już głównym producentem pojazdów elektrycznych o planowanych możliwościach produkcyjnych do 800 samochodów dziennie.

Thyssenkrupp zaopatruje chińskie fabryki samochodów od 10 lat. Firma produkuje matryce do elementów karoseryjnych oraz strukturalnych sięgających 5 m. W końcu 2015 roku Thyssenkrupp otworzył w Szanghaju zakład pracujący na rzecz chińskiej branży motoryzacyjnej. Zatrudnia on 250 osób i wytwarza technologie produkcji elementów karoserii.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018