Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Po 2035 r. nie kupisz już spalinowego samochodu?

Autor:  wnp.pl (AH)  |  15-07-2017 17:41
Bank ING prognozuje, że już za 18 lat producenci samochodów wycofają się z jednostek spalinowych w swoich pojazdach, a na europejskich drogach dominować będą samochody elektryczne.

ING w swoim najnowszym raporcie "Breakthrough of electric vehicle threatens European car industry" prognozuje, że rewolucja w świecie motoryzacji nadejdzie bardzo szybko. Według analityków banku już od 2035 r. sprzedawane będą wyłącznie elektryczne samochody osobowe.

Fot. Shutterstock

Zdaniem ING, największe bariery w rozwoju elektromobilności, czyli braki w infrastrukturze ładowania, ograniczony zasięg i wysokie ceny samochodów, mają zostać przełamane w ciągu najbliższych 7 lat, co przyczyni się do odejścia od aut z jednostką spalinową.

Jak łatwo sobie wyobrazić, taka zmiana będzie miała olbrzymi wpływ na rynek, szczególnie na europejskich producentów samochodów.

Obecnie kontrolują oni aż 25 proc. rynku pojazdów z silnikami benzynowymi. Jeśli chodzi o ich udział w produkcji aut z alternatywnymi napędami, sytuacja wygląda dużo gorzej. Producenci z Azji i USA mają na tym polu o wiele większe osiągnięcia, co z pewnością będzie stanowiło o ich przewadze w momencie, gdy elektryczna rewolucja na rynku motoryzacyjnym stanie się faktem. 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018