Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Markety budowlane włączają się w walkę ze smogiem

Autor:  PulsHr.pl  |  16-07-2017 09:04
Pracownicy jednej z największych sieci marketów budowlanych - Castoramy uczestniczyli w szkoleniach przybliżających najważniejsze zmiany wprowadzone przez uchwałę antysmogową, trzy inne wyraziły wolę współpracy.

To efekt apelu, jaki w połowie maja Województwo Małopolskie wystosowało do kierownictwa sklepów budowlanych z regionu z rekomendacją, aby wycofali ze sprzedaży piece i kominki niezgodne z uchwałą antysmogową, która od 1 lipca obowiązuje na terenie całego województwa.

Apel Województwa Małopolskiego trafił do pięciu największych sieci marketów budowlanych w regionie: Castoramy, OBI, BricoMarche, PSB Mrówka i Leroy Merlin. (
fot. malopolska.pl)

Pod apelem podpisał się wicemarszałek Wojciech Kozak.

- Ogromnie cieszy mnie pozytywny odzew ze strony marketów budowlanych. To pokazuje, że nie jest im obca troska o środowisko i zdrowie mieszkańców. Jeżeli ich deklaracje przełożą się na konkretne działania i wycofanie z oferty niewłaściwych pieców, to będzie to nasz wspólny, ogromny sukces. To w tych sklepach mieszkańcy najczęściej kupują nowe urządzenia do ogrzewania. I już tam powinni otrzymać informację o obowiązujących regulacjach w zakresie paliw i urządzeń. Mam nadzieję, że te pierwsze deklaracje współpracy wywołają efekt lawiny i niebawem kolejne sklepy i hurtownie mające w ofercie jakiekolwiek piece i kominki zgłoszą się do nas z informacją, że wycofują ze sprzedaży urządzenia niezgodne z normami ekoprojektu i uchwały antysmogowej – mówi wicemarszałek Wojciech Kozak.

Apel Województwa Małopolskiego trafił do pięciu największych sieci marketów budowlanych w regionie: Castoramy, OBI, BricoMarche, PSB Mrówka i Leroy Merlin.

Kto przystąpił do akcji. Czytaj więcej: Markety budowlane idą na walkę ze smogiem. Pracownicy na szkoleniach

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018