Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Polska i Czechy jednym głosem ws. dyrektywy o delegowaniu

Autor:  wnp.pl  |  17-07-2017 15:43
Polska jest przeciwna rozciągnięciu przepisów dyrektywy o delegowaniu na sektor transportu międzynarodowego - powiedział minister Andrzej Adamczyk podczas spotkania z ministrem transportu Czech Danem Ťokiem. Oba nie zgadzają się na unijne propozycje zawarte w tzw. pakiecie mobliności.

Głównymi tematami rozmów ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka i ministra transportu Czech Dana Ťoka, które odbyły się 17 lipca 2017 r. w Dworze Królowej nad Łabą. W rozmowach uczestniczyła także minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Elżbieta Witek.

Fot. Shutterstock

Jednym z tematów spotkania ministrów było także temat tzw. pakietu mobilności, czyli zaprezentowanych przez Komisję Europejską propozycji regulacji dotyczących zasad wykonywania transportu międzynarodowego.

– Nowe propozycje Komisji w obszarze regulacji socjalnych w transporcie stwarzają ryzyko legitymizacji przez unijne instytucje działań protekcjonistycznych i są zagrożeniem dla fundamentów funkcjonowania jednolitego rynku. Z całą stanowczością podkreślam, że Polska jest przeciwna rozciągnięciu przepisów dyrektywy o delegowaniu na sektor transportu międzynarodowego. Cieszę się, że Czechy mają na ten temat takie same stanowisko – powiedział minister Adamczyk.

Minister podkreślił kluczowe znaczenie Wspólnego Oświadczenia grupy państw, w tym Polski i Czech nt. socjalnych i rynkowych aspektów pakietu, wystosowanego podczas ostatniego posiedzenia Rady TTE (8 czerwca 2017 r.).

– Wspólne działania i dyskusja na ten temat na forum UE są niezmiernie ważne. Akcentowanie niekorzystnych dla rynku europejskiego możliwych skutków tych regulacji jest niezbędne –  powiedział minister.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018