Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Nowy „słony” magazyn w Ciechu

Autor:  wnp.pl (DM)  |  29-08-2017 07:31
Jeszcze w tym roku zostanie oddany do użytku warty 17 mln złotych magazyn na produkty solne Ciechu w Janikowie. Spółka chce w ten sposób poprawić swoją logistykę.

Nowy magazyn pozwoli spółce na trzykrotne zwiększenie powierzchni magazynowej. Potencjalna rozbudowa o dodatkowe systemy automatyzacji może w przyszłości jeszcze bardziej zwiększyć dostępną przestrzeń na składowanie produktów solnych. Obiekt będzie wykorzystywany do przechowywania wyrobów gotowych soli suchej (sól spożywcza, przemysłowa, paszowa czy tabletki solne).

Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

- Rozbudowa naszej oferty o produkty specjalistyczne - w tym oparte na soli, jak np. tabletki do uzdatniania wody - jest jednym z fundamentów dalszego rozwoju Grupy Ciech. Inwestujemy
w infrastrukturę, która pozwala na lepszą obsługę klientów, zapewnienie odpowiedniej płynności dostaw, ale także na systematyczne poszerzanie asortymentu produktów solnych - mówi Artur Osuchowski, członek zarządu chemicznej spółki.

Powstający budynek o powierzchni 3600 m2 będzie zdolny do zmagazynowania ponad 13 000 palet, a docelowo, po dodatkowej automatyzacji – zostanie stworzona w nim przestrzeń dla nawet ponad 20 000 miejsc paletowych. Tak wysoki stopień wykorzystania przestrzeni będzie możliwy do osiągnięcia dzięki zastosowaniu technologii gęstego składowania oraz nowoczesnych wewnętrznych rozwiązań transportowych, w tym systemów przenośników połączonych z automatycznym rozpoznawaniem palet i sterowaniem ich przepływem, a także automatycznych wózków satelitarnych.

Zakład w Janikowie produkuje ponad 1500 ton soli na dobę . Wśród produktów znajduje się m.in. popularna Sól Kujawska, którą można kupić w wielu sieciach sklepowych w Polsce. Produkty solne z Janikowa trafiają także do Europy Zachodniej, Środkowej oraz krajów skandynawskich.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018