Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Satelitarne nadzieje Lotosu i PZU

Autor:  wnp.pl (TE)  |  05-09-2017 19:22
Przedstawiciele Grupy Lotos i spółki PZU Lab, należącej do Grupy PZU, podpisali z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną umowy o partnerstwie w Programie Space3ac Intermodal Transportation.

  • Lotos i PZU będą współpracować z młodymi spółkami technologicznymi.
  • Lotos ma zyskać rozwiązania dotyczące m.in. wydobycia ropy i gazu.
  • PZU liczy na pomysły dotyczące m.in. wykrywania i neutralizacji dronów.

fot. Shutterstock

Zadaniem startupów uczestniczących w akceleratorze będzie dostarczenie partnerom programu innowacyjnych rozwiązań, stanowiących odpowiedzi na sformułowane przez nich wyzwania technologiczne i biznesowe.

Koncerny i startupy


Space3ac Intermodal Transportation wspiera startupy pracujące z technikami i danymi satelitarnymi. Celem akceleratora jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem i potrzebami dużych przedsiębiorstw.

Nabór startupów do drugiej rundy akceleratora Space3ac Intermodal Transportation rozpoczął się 1 września, a do grona dużych przedsiębiorstw - odbiorców ich rozwiązań - należą: Grupa Lotos, Instytut Morski, OT Logistics, Port Gdańsk, Port Gdynia i PZU Lab.

Zakwalifikowanym startupom, Space3ac Intermodal Transportation zapewnia wsparcie merytoryczne (wysokiej klasy mentoring technologiczny i biznesowy), wsparcie finansowe (blisko 200 tys. zł na jeden projekt) i odbiorców opracowywanych przez nie rozwiązań.

Natomiast dużym przedsiębiorstwom ma to dać możliwość pozyskania innowacji „uszytej na miarę” pod konkretne zapotrzebowanie.

Startupy zainteresowane współpracą z Grupą Lotos, będą miały okazję realizować projekty dotyczące między innymi poszukiwania i wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego, rozwoju technologii mobilnych wspierających sprzedaż, bezpieczeństwa (np. w transporcie lub instalacjach), czy analityki i automatyzacji.

PZU Lab poszukiwać będzie w akceleratorze Space3ac zespołów, które podejmą się, między innymi, stworzenia mobilnego systemu do wykrywania i neutralizacji dronów czy systemu symulacji awarii przemysłowych.

PZU Lab to niedawno powstała spółka należąca do Grupy PZU. Oferuje klientom Grupy PZU projekty zwiększające bezpieczeństwo i rentowność firm.

Nabór trwa


Program akceleracyjny Space3ac Intermodal Transportation jest organizowany przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną i finansowany w ramach Programu Scale Up Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Nabór projektów do programu trwa do końca października 2017 r.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018