Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Nissan Leaf już oficjalnie w nowej odsłonie [FOTO]

Autor:  PAP  |  06-09-2017 12:53
Nissan pokazał nową wersję modelu elektrycznego Leaf. Nowy samochód może pokonać większą odległość na jednym ładowaniu i ma być odpowiedzią na zwiększającą się konkurencję na rynku - donosi BBC.

  • Nissan Leaf jest najczęściej kupowanym autem elektrycznym na świecie.
  • Sprzedano już 283 tys. samochodów poprzedniej generacji.
  • Nowy Nissan ma mieć zasięg do 400 kilometrów.

Ceny Nissa Leaf mają startować od od 22,2 tys. funtów brytyjskich.
Fot. mat. pras.

***********************

Nowy samochód elektryczny Leaf może pokonać nawet o połowę większą odległość na jednym ładowaniu, niż poprzednia edycja tej serii. Samochód będzie również wyposażony w unowocześnioną technologię autonomicznego sterowania i zaktualizowany design.

Pomimo to, jak pisze BBC, Leaf wciąż nie dorównuje parametrami samochodom konkurencyjnych marek, takich jak Tesla czy General Motors.

Nissan sprzedał do tej pory ponad 283 tys. egzemplarzy samochodów Leaf, które na rynku po raz pierwszy znalazły się w 2010 roku. Obecnie to najczęściej kupowany samochód elektryczny na świecie. Pomimo to, Nissan boryka się z coraz silniejszą konkurencją na rynku "ekologicznych" pojazdów, napędzaną według BBC przez zmieniające się legislacje dotyczące emisji toksycznych substancji do środowiska.

"Standardem w branży jest obecność jednego modelu samochodu na rynku przez sześć, siedem lat. Pojawienie się nowego modelu Leaf na rynku wpisuje się dokładnie w te ramy czasowe" - komentuje Ian Fletcher, główny analityk rynku motoryzacyjnego w firmie IHS Markit. "Następne trzy lata jednakże otworzą rynek dla bardziej zaawansowanych samochodów, a ich producenci mają wciąż szerokie pole do popisu w rozwoju technologii" - dodaje.

Nowy model Leaf będzie dostępny w sprzedaży na rynku japońskim od października, a w innych krajach - w przyszłym roku. Będzie mógł pokonać na jednym ładowaniu większą odległość dzięki baterii o większej mocy (40 kilowatogodzin). W Europie odległość testowa, którą Leaf pokona na jednym ładowaniu akumulatora, wynosi 378 km, w Japonii - 400 km, w Stanach Zjednoczonych zaś - 241 km.

Według Nissana, nowy samochód będzie wyposażony w jeden pedał, tzw. e-Pedal, który będzie służył do uruchomienia, przyspieszania, hamowania i zatrzymywania pojazdu. Nowy Leaf będzie miał również ulepszony system automatycznego parkowania (ProPilotPark), który będzie umożliwiał zautomatyzowane manewrowanie w trudnodostępnych przestrzeniach. Leaf będzie także umożliwiał autonomiczne nawigowanie po jednopasmowych drogach.

Ceny nowych samochodów elektrycznych od Nissana będą zaczynać się od 22,2 tys. funtów brytyjskich.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018