Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Lotos planuje kolejne otwarcia restauracji Subway na swoich stacjach

Autor:  wnp.pl (AH)PAP  |  09-09-2017 12:06
Lotos to jedna z trzech największych sieci stacji paliw w Polsce. Natomiast Subway to największa na świecie sieć tzw. restauracji szybkiej obsługi. Taki sojusz może zainteresować kierowców, przynajmniej tych głodnych.

Grupa Lotos zamierza do końca tego roku zwiększyć do 20 liczbę restauracji Subway działających na swoich stacjach paliwowych - poinformował PAP Krzysztof Kopeć z biura komunikacji gdańskiej spółki.

Fot. mat. pras.

Dodał, że od mijającego tygodnia sieć restauracji Subway na stacjach Lotosu powiększyła się o 17. obiekt. Powstał on przy autostradzie A1 na Śląsku w Miejscu Obsługi Podróżnych (MOP) Rowień.

Kopeć powiedział też, że współpraca Lotosu z siecią Subway trwa od kilkunastu miesięcy, a w najbliższym czasie kolejne restauracje zostaną otwarte w Radomiu i Krakowie. Lotos współpracuje z siecią restauracji Subway wszędzie tam, gdzie widzi dodatkowy potencjał do wzbogacenia menu na stacjach.

Ponad połowa z otwieranych restauracji Subway w sieci Lotos powstała przy autostradach i drogach ekspresowych.

Lotos to jedna z trzech największych sieci stacji paliw (486 obiektów) w Polsce. Natomiast Subway to amerykańska, największa na świecie pod względem liczby lokali, sieć tzw. restauracji szybkiej obsługi - posiada ponad 44 tys. 500 restauracji w 110 państwach.

Subway wjechał na stacje paliw Lotos w 2015 r. Pierwsza restauracja tej sieci została otwarta w Rumii w woj. pomorskim. 

Jak tłumaczył wtedy koncern, rozwój oferty gastronomicznej na stacjach o nie tylko wzmocnienie wizerunku stacji paliw jako miejsca, gdzie można wygodnie i smacznie zjeść, ale również odpowiedź na zmieniające się potrzeby i oczekiwania klientów sieci.
Więcej: 
Subway wjechał na stacje paliw Lotos


Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018