Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Chiny. Rząd rozważa zakaz sprzedaży samochodów spalinowych

Autor:  wnp.pl (GP)  |  11-09-2017 10:03
Rząd w Pekinie idzie w ślady innych państw. Chińscy urzędnicy nie wykluczają, że w ich kraju nie będzie można produkować samochodów spalinowych.

Europa od pewnego czasu zaczyna mówić o zakazie produkcji samochodów spalinowych. W lipcu w Paryżu taką propozycję złożył sam minister środowiska Francji  Nicolas Hulot. W przypadku paryskiego polityka perspektywa zakazu jest dość odległa.  Hulot sugerował latem rok 2040 jako możliwą datę wprowadzenia zakazu we Francji.

Wśród bliższych sąsiadów Pekinu także w Indiach pojawiła się propozycja zakończenia produkcji pojazdów spalinowych.
Fot.: pixabay.com

To, że francuska opcja nie jest odosobniona pokazał przykład Chin.

Najliczniejszy kraj świata, a jednocześnie kraj największej produkcji samochodów, rozważa zakaz sprzedaży i produkcji samochodów spalinowych (benzyna i diesel). Portal money.CNN podał, że o tej możliwości mówią politycy Komunistycznej Partii Chin.

Wśród sąsiadów Pekinu także w Indiach pojawiła się propozycja zakończenia produkcji pojazdów spalinowych. O ile w Europie mówi się o wspomnianej perspektywie czasowej roku 2040, o tyle Chiny nie precyzują daty. Ostrożnie szacuje się możliwości legislacyjne i ich wpływ na rynek samochodowy.

Xin Guobin, chiński wiceminister przemysłu zaakcentował, że producenci samochodów muszą się przygotować do tak drastycznej zmiany prawa. Jego słowa podała agencja informacyjna Xinhua.

- Organy rządowe nie wykluczają, że nie obędzie się bez wsparcia dla samochodów elektrycznych ze strony rządu - napisał CNN. - W Chinach jest już sporo samochodów elektrycznych. Chiny to w końcu druga gospodarka świata.

Chińskie władze chcą, aby do roku 2020 po tamtejszych drogach jeździło  5 mln pojazdów elektrycznych do 2020 r.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018