Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Toshiba sprzedaje dział pamięci za 18,3 mld dol., by pokryć "nuklearne" straty?

Autor:  wnp.pl (D.C.).  |  12-09-2017 13:16  |  aktualizacja: 12-09-2017 13:35
Toshiba prowadzi rozmowy z Western Digital (WD) ws. sprzedaży swojego działu produkującego czipy pamięci RAM za ok. 18,3 miliarda dolarów - poinformował dziennik Nikkan Kogyo, na który z kolei powołuje się Reuters.

Reuters pisze, że Toshiba jest „zdesperowana” i chce sprzedać dział produkcji pamięci, ponieważ potrzebuje pieniędzy na pokrycie wielomiliardowych strat ponoszonych przez grupę Westinghouse, zajmującą się energetyką jądrową. Westinghouse to spółka zależna Toshiby.

Toshiba potrzebuje pieniędzy, by pokryć straty Westinghouse.
Fot. Shutterstock.com

Przejęcie zakończyłoby także spór Toshiby z WD. Według Toshiby, WD rościło sobie bezpodstawnie prawa do opracowanych wspólnie przez Toshibę i SanDiska technologii pamięci.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Toshiba ma podjąć ostateczną decyzję 20 września na posiedzeniu zarządu.

Rzecznik Toshiby oficjalnie powiedział, że nie podjęto jeszcze decyzji o sprzedaży działu pamięci i że firma nie komentuje szczegółów procesu sprzedaży.

Western Digital tworzy konsorcjum w skład którego wchodzą również grupy KKR & Co LP i japońscy inwestorzy rządowi. Toshiba rozważa podobno również ofertę złożoną przez Bain Capital i SK Hynix z Korei Południowej a także Foxconn z Tajwanu.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018