Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Orlen wprowadza regionalne produkty na stacje

Autor:  wnp.pl/PAP  |  12-09-2017 14:28
Soki i napoje z polskich owoców oraz miody, ciastka i przekąski trafią na stacje paliw PKN Orlen.

PKN Orlen, w ramach pilotażowego projektu "Spiżarnia Regionów", wprowadzi do sprzedaży na swych stacjach paliw kilkadziesiąt produktów wytwarzanych przez lokalnych producentów, w tym soki i napoje z polskich owoców oraz miody, ciastka i przekąski.

Fot. mat. pras.

Jak poinformował we wtorek PKN Orlen, produkty wywodzące się z różnych regionów Polski dostępne będą na stacjach paliw w czterech województwach: małopolskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i pomorskim.

Projekt "Spiżarnia Regionów" będzie realizowany przez płocki koncern we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencją Rynku Rolnego.

PKN Orlen zapowiedział, iż w ramach projektu w ofercie znajdzie się "łącznie kilkadziesiąt starannie wyselekcjonowanych produktów spożywczych".

- Produkty pochodzące od regionalnych polskich producentów to naturalny kierunek rozwoju naszej oferty - powiedział członek zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży Zbigniew Leszczyński, cytowany w komunikacie spółki.

- Projekt "Spiżarnia Regionów" jest też doskonałą platformą promocji dla polskich produktów regionalnych, z których jesteśmy znani i możemy być dumni" - ocenił Leszczyński.

PKN Orlen podkreślił, że produkty, które wejdą do oferty, "mają korzenie regionalne, zostały w pełni wytworzone w Polsce, przez producentów reprezentujących rodzimy kapitał".

PKN Orlen to największy podmiot branży rafineryjno-petrochemicznej w Polsce i jeden z największych tego typu w Europie. W kraju płocki koncern posiada sieć 1200 swych stacji paliw.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018