Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Polski samochód elektryczny. Zobacz, kto zaprojektuje nadwozie

Autor:  wnp.pl ( ICH)  |  12-09-2017 22:05
Konkurs na projekt nadwozia polskiego samochodu elektrycznego został rozstrzygnięty. Spośród 9 finałowych prac jury wybrało cztery najlepsze.
Wizualizacja autorstwa Damiana Wolińskiego. Jeden z czterech wybranych projektów
  • Łukasz Myszyński, Damian Woliński, Sebastian Nowak i Mateusz Tomiczek laureatami konkursu na projekt nadwozia polskiego e-samochodu
  • W konkursie na nadwozie e-samochodu jury przyznało wyróżnienia dla 2sympleks i One One Lab
  • W październiku br. ElectroMobility Poland ma uruchomić konkurs na prototyp polskiego auta elektrycznego

- Cieszę się, że jesteśmy na finiszu pierwszego etapu, co znaczy, że jest przygotowana propozycja karoserii samochodu elektrycznego. Chciałbym serdecznie podziękować jury za społeczną, długą pracę która został włożona w nagłośnienie projektu, zgłosiło się około 100 chętnych, żeby ten konkurs wygrać – m.in. mówił minister energii Krzysztof Tchórzewski, obecny gali zorganizowanej z okazji ogłoszenia wyników konkursu.
Minister energii, Krzysztof Tchórzewski.
Minister energii, Krzysztof Tchórzewski.

- Te projekt zostały nagrodzone nie tylko dlatego, że uzyskały najwyższe oceny w opinii członków wedle przyjętych kryteriów, czyli wartości artystycznej, bezpieczeństwa, ergonomii, możliwości wyprodukowania, ale również dlatego, że są to projekty, których autorzy uwzględnili w najszerszym zakresie uwagi jury zgłaszane na kolejnych spotkaniach – informował dr hab. Andrzej Muszyński , przewodniczący jury konkursu.

- Ponadto to są projekty, których autorzy wykazali się największą wiedzą i przedstawili dojrzałe przemyślenia w zakresie realizacji następnych etapów projektu tzn. w zakresie technologii wytworzenia nie tylko nadwozia , doboru elementów napędu i jego rozłożenia w pojeździe. Jesteśmy przekonani, że nasi laureaci to są najlepsi partnerzy dla przedsiębiorców i konsorcjów, którzy podejmą się budowy prototypu i wdrożenia pojazdu elektrycznej – ocenił Andrzej Muszyński.

Każdy z laureatów otrzymał 50 tys. zł nagrody.

Zwycięskie koncepcje nadwozia stanowić będą podstawę do produkcji prototypów. W październiku br. ma zostać uruchomiony konkurs na prototyp auta elektrycznego. Konkurs na prototyp auta elektrycznego będzie skierowany do producentów pojazdów lub komponentów z branży samochodowe. ElectroMobility Poland zorganizuje i przeprowadzi go we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, z którym podpisała już list intencyjny.

Akcjonariuszami ElectroMobility Poland są PGE, Tauron Polska Energia, Enea i Energa. Mają po 25 proc. akcji w spółce, a jej kapitał zakładowy to 10 mln zł. Według uzyskanych informacji spółka jest w dialogu ze swoimi akcjonariuszami na temat dokapitalizowania w związku z planowaną budową prototypów.

Na kolejnych stronach prezentujemy projekty laureatów konkursu.
Łukasz Myszyński – absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu - projekt Junior


Damian Woliński- absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu - projekt SE1

Sebastian Nowak - wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie - projekt Be-E

Mateusz Tomiczek – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej - projekt Concept Curie 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018