Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Dacia Duster z nowym wyrazem

Autor:  wnp.pl (PIM)  |  12-09-2017 22:31
Dacia pokazała we Frankfurcie Dustera po liftingu. Zmiany dotyczą w największym stopniu wnętrza i wyposażenia, ale wyraźnie zmienił się także zewnętrzny wygląd samochodu.

Duster okazał się niespodziewanym przebojem Dacii. Obecny na rynku od ponad 7 lat znalazł już ponad milionie sprzedanych egzemplarzy i wciąż ma wielu zwolenników. Uzyskany w pierwszym półroczu wynik 332 800 sprzedanych egzemplarzy oznacza wzrost sprzedaży w skali roku na poziomie blisko 12 proc. Obecnie model zyskuje nową stylistykę, nowe elementy wyposażenia, przeprojektowane wnętrze.

Fot. Materiały prasowe

Znana sylwetka została nieco unowocześniona przez nowe reflektory ze światłami dziennej jazdy z diod LED. Reflektory zostały mocniej przesunięte na boki, co wraz z bardziej płaską maską o wyraźniejszych przetłoczeniach nieco poszerza samochód.

W miejsce deski rozdzielczej pożyczonej od mniejszego brata Duster zyskał całkiem nowe rozwiązania. Siedzenia także zostały zaprojektowane na nowo, aby zapewnić wyższy komfort i lepsze podparcie.

W nowym wnętrzu zastosowano lepsze materiały, poprawiono dopasowanie poszczególnych elementów, zwiększono ilość schowków. Wzbogacono także wyposażenie. Pojawił się system Multiview Camera, system monitorowania martwego pola, kurtynowe poduszki powietrzne, automatyczną klimatyzację, bezkluczykowy system dostępu i uruchamiania silnika oraz automatycznie włączane światła mijania.

Dacia zapewnia, że modernizacja to nie tylko stylistyka. Wzmocniona konstrukcja, nowy szkielet foteli, poduszki kurtynowe i automatycznie włączane światłom, które nie były dotychczas oferowane w gamie Dacii, samochód stał się bezpieczniejszy. Nowy układ elektrycznego wspomagania kierownicy ułatwia manewry, a skuteczniejszy napęd 4x4 i zachowane możliwości pokonywania wzniesień poprawiają jego własności w terenie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018