Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

iPhone, Apple Watch i Apple TV. Zobacz nowości koncernu z Cupertino

Autor:  PAP  |  12-09-2017 22:22
Apple zapowiedziało trzy nowe modele smartfonów przystosowane do obsługi rzeczywistości rozszerzonej – iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus. Obie wersje iPhone 8 trafią do sprzedaży 22 września, a iPhone X – 3 listopada. Koncern pokazał również nowy Apple Watch 3 i Apple TV 4K.
Model iPhone X wyposażono w 5,8-calowy wyświetlacz od brzegu do brzegu z rozdzielczością 2436x1125 (458ppi), szklaną przednią i tylną obudowę i metalowe krawędzie. Smartfon nie ma znanego z wcześniejszych produktów Apple przycisku Home, którego funkcję we wszystkich aplikacjach przejęło przesunięcie palcem w górę. Smartfon wyposażono w podwójny procesor A11 Bionic Neural z możliwościami uczącymi się, przystosowany do rozpoznawania twarzy użytkownika i zmian w czasie.
Źródło: Apple
Źródło: Apple

Twórcy zapowiadają, że dzięki sensorom 3D i czujnikom podczerwieni systemu Face ID (zastępującego dotychczasową identyfikację na podstawie odcisków palców) nie będzie się dało oszukać obrazem ani trójwymiarową maską właściciela. Zabezpieczenie ma działać również w ciemności. Poza samym smartfonem ma on również chronić Apple Pay. Poboczną funkcją systemu mają być Animoji - animowane emoji odzwierciedlające zmiany wyrazu twarzy użytkownika. W trakcie prezentacji na scenie pierwsza próba Face ID okazała się niepowodzeniem i konieczne było wykorzystanie drugiego smartfonu.

Podwójna tylna kamera 12MP z optyczną stabilizacją obrazu i cztero-LED-owym fleszem, w którą wyposażono iPhone X, ma rywalizować z Samsung Galaxy Note 8. Najnowszy model flagowy iPhone'a korzysta z systemu iOS 11. Produkt w cenie ok. 1 tys. dol. trafi do sprzedaży 3 listopada.

Razem z iPhone X zaprezentowano dwie wersje iPhone 8. Oba modele zostały wyposażone w wyświetlacze Retina HD: 4,7-calowy (iPhone 8) i 5,5-calowy (iPhone 8 Plus). Urządzenia obsługują technologię True Tone, pozwalającą na automatyczne dostosowywanie jasności wyświetlacza do poziomu oświetlenia. Głośniki stereo smartfonów mają zapewniać o 25 proc. głośniejszy dźwięk i głębsze basy.
Źródło: Apple
Źródło: Apple

Smartfony iPhone 8 korzystają z opracowanych przez Apple sześciordzeniowych procesorów A11 Bionic, które mają być o 70 proc. szybsze niż A10. Podobnie jak iPhone 7 i 7 Plus, urządzenia są wodo- i pyłoodporne. Modele iPhone 8 Plus i iPhone X mają być pierwszymi smartfonami Apple umożliwiającymi ładowanie bezprzewodowe; dodatkowo iPhone X ma gwarantować o 2 godz. dłuższe działanie baterii niż iPhone 7.

Podwójne tylne kamery iPhone 8 mają pozwalać na kręcenie filmów w jakości 4K przy 60 fps i HD przy 240 fps. W połączeniu z nowymi żyroskopami i usprawnioną technologią renderowania obrazu aparaty mają pozwalać na sprawną obsługę rzeczywistości rozszerzonej (AR). Oba modele trafią do sprzedaży 22 września. Wcześniej, 19 września, ukaże się iOS 11.

Na konferencji w Steve Jobs Theater w Kalifornii zapowiedziane zostały także nowe modele inteligentnego zegarka Apple Watch 3 i telewizora Apple TV 4K

Zgodnie z przewidywaniami entuzjastów, Apple Watch 3 wyposażono w technologię LTE, pozwalającą urządzeniu na łączenie się z sieciami komórkowymi bez pośrednictwa smartfona. Umożliwi to wykonywanie połączeń telefonicznych i odbieranie wiadomości z użyciem zegarka, obsługę głosu Siri, a także słuchanie muzyki z Apple Music bez konieczności jej uprzedniego pobierania.
Źródło: Apple
Źródło: Apple

Funkcję anteny LTE pełni wyświetlacz, co pozwoliło zachować rozmiar poprzedniego modelu. AW3 wyposażono również w bardziej wydajny dwurdzeniowy procesor, pozwalający utrzymać 18-godzinne działanie baterii na pojedynczym ładowaniu. Urządzenie trafi do sprzedaży 22 września. Jak podało Apple, sprzedaż Apple Watch wzrosła o 50 proc. rok do roku, co pozwoliło zastąpić Rolex na pierwszym miejscu w rankingu zegarków.

AW3 korzysta z systemu WatchOS 4. Obok licznych funkcji fitnessowych towarzyszące systemowi aplikacje mają również umożliwiać monitorowanie rytmu serca. W razie wykrycia arytmii lub zaburzeń mogących wskazywać na ryzyko zawału aplikacja wystosuje ostrzeżenie dla użytkownika. Premiera WatchOS 4 zapowiadana jest na 19 września.
Źródło: Apple
Źródło: Apple

Obok nowego modelu inteligentnego zegarka firma ujawniła również Apple TV 4K oferujące wsparcie zarówno HDR 10, jak i Dolby Vision. Telewizor wyposażono w procesor A10 Fusion. Gry i aplikacje na Apple TV 4K będą dostępne w Apple Store. Nowy model inteligentnego telewizora trafi do sprzedaży 22 września.

Apple ujawniło nowe produkty podczas pierwszej konferencji prasowej w Steve Jobs Theater w Apple Park, nowej siedzibie firmy w kalifornijskim Cupertino. Oprócz produktów firma zapowiedziała również otwarcie nowych centrów sprzedaży. Wg danych Apple, sklepy firmy odwiedza rocznie 500 mln osób.
Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018