Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Delegacja ONZ wizytowała Katowice - gospodarza szczytu klimatycznego w 2018 r.

Autor:  wnp.pl (Dariusz Ciepiela)  |  13-09-2017 10:04
Zakończyła się druga misja techniczna sekretariatu UNFCCC ws. organizacji w Polsce 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24). Konferencja odbędzie się w Katowicach w dniach 3-14 grudnia 2018 r.

Celem misji technicznej była ocena obiektów konferencyjnych, kwestii bezpieczeństwa, logistyki, zakwaterowania i możliwości transportowych podczas szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach w 2018 r.

Spotkanie w Urzędzie Miasta Katowice.
Fot. mat. pras.

Przedstawiciele ONZ oraz Ministerstwa Środowiska spotkali się m.in. z władzami miasta i województwa śląskiego oraz przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości (PTWP), które zarządza Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) oraz Spodkiem, czyli miejscami, gdzie odbędzie się konferencja.

Członkowie delegacji odwiedzili Międzynarodowe Centrum Kongresowe, halę Spodek oraz Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia (NOSPR), Muzeum Śląskie, miejskie oraz wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, a także hotele, w których zatrzymają się uczestnicy i goście COP24.

Dyrektor ds. obsługi konferencji przy ONZ Laura Lopez podkreśliła konieczność ścisłej współpracy pomiędzy wszystkimi podmiotami organizującymi COP24. Szczególną uwagę zwróciła na kwestię bezpieczeństwa.

- COP to jedno z największych tego typu wydarzeń na świecie, dlatego tak ważne jest zagwarantowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa wszystkich uczestników konferencji oraz mieszkańców regionu. Jestem przekonana, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu UNFCCC, Ministerstwa Środowiska i Katowic, przyszłoroczny szczyt klimatyczny ONZ okaże się sukcesem - mówiła Laura Lopez.

W 2018 r. w Polsce odbędzie się najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej: 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) wraz z 14. sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14).

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018