Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Mandaty łącznie na 1150 zł otrzymali dwaj pomysłowi laweciarze

Autor:  PAP  |  13-09-2017 10:59
Mandaty łącznie na 1150 zł otrzymali dwaj mężczyźni, którzy prowadzili liczący 26 metrów długości skład pojazdów. Policjanci zatrzymali holownik z lawetą, holujący kolejny pojazd także z lawetą na drodze krajowej nr 10 w okolicach miejscowości Krąpiel (Zachodniopomorskie).

  • Laweta z przyczepą, na których załadowane były dwa samochody osobowe holowała samochód osobowy, który na podczepionej przyczepie załadowany miał kolejny samochód osobowy.
  • Łączni mandat wyniósł 1150 zł.

Fot. Shutterstock.com

Funkcjonariusze drogówki, kiedy zobaczyli we wtorek niecodzienny skład początkowo nie wierzyli własnym oczom - poinformowała stargardzka policja. Pierwszy z kierowców poruszał się lawetą z przyczepą, na których załadowane miał dwa samochody osobowe i holował samochód osobowy, który na podczepionej przyczepie załadowany miał kolejny samochód osobowy.

Zobacz 1112 największych firm przemysłowych w Polsce (jedyny taki raport w polskim internecie)

45-letni mieszkaniec Ostrołęki i jego 65-letni kolega wyjaśniali policjantom, że w Danii popsuł im się jeden z pojazdów i aby nie organizować kolejnego transportu, postanowili doholować pojazd z załadowaną przyczepą do Ostrołęki.

Mężczyźni spowodowali zagrożenie w ruchu drogowym i naruszyli przepisy dotyczące zasad holowania - podała policja. Za popełnione wykroczenia otrzymali mandaty na łącznie 1150 zł i zakaz kontynuowania jazdy ważącym sześć ton składem, w którym kilkakrotnie zrywała się lina holownicza.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018