Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Własna kryptowaluta i kilkanaście gier - to plany wrocławskiej spółki

Autor:  wnp.pl (DC)  |  13-09-2017 12:16  |  aktualizacja: 13-09-2017 13:31
Spółka Macro Games, zajmująca się m.in. produkcją gier komputerowych, w latach 2017-2018 planuje wydać co najmniej kilkanaście tytułów na urządzenia mobilne. Spółka chce stworzyć także własną kryptowalutę.

Zarząd spółki Macro Games 13 września 2017 r. podjął uchwałę w sprawie aktualizacji swojej strategii. Nowa strategia zakłada, że biznes Macro Games podzieli się na dwa segmenty.

Tworzenie społeczności graczy to jeden z planów Macro Games.
Fot. Shutterstock.com

Pierwszy to produkcja oraz dystrybucja gier, będą to zarówno projekty własne, jak i inwestycje w produkcje podmiotów trzecich (tzw. GameDev). Na to ma zostać przeznaczone 90 proc. budżetu spółki.

Segment drugi to tworzenie społeczności graczy oraz osób zainteresowanych projektami elektronicznej rozrywki oraz tworzenie i dystrybucję treści dla tychże osób (tzw. eSport), na co ma zostać przeznaczone 10 proc. budżetu spółki.

Zobacz 1112 największych firm przemysłowych w Polsce (jedyny taki raport w polskim internecie)

W celu uzyskania synergii z tych segmentów, Macro Games rozpocznie proces ICO (Initial Coin Offering), czyli "emisji" kryptowaluty MacroCoins, która będzie środkiem płatniczym uznawanym przez projekty realizowane w obu segmentach.

MacroCoins ma być dodatkowo akceptowalna na największych istotnych giełdach kryptowalut na świecie, co umożliwi jej konwersję na realny pieniądz. Spodziewane wpływy z ICO to około 3 mln dolarów. ICO planowane jest na początek drugiego kwartału 2018 r.

Spółka prowadzi obecnie negocjacje w sprawie przejęcia 100 proc. udziałów podmiotu zajmującego się produkcją gier na urządzenia mobilne.

W latach 2017-2018 Macro Games planuje wydać co najmniej kilkanaście tytułów na urządzenia mobilne. Ponadto planuje wydać gry na platformę VR.

- Zarząd szacuje, iż zaktualizowana strategia działań przyczyni się do wyraźnej poprawy wyników finansowych spółki w kolejnych latach - podano w komunikacie. 

Macro Games, z siedzibą we Wrocławiu, jest spółką notowaną na NewConnect.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018