Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Huawei zainwestuje pół miliarda dolarów w chmurę

Autor:  wnp.pl (PIM)  |  14-09-2017 15:57  |  aktualizacja: 14-09-2017 16:26
Firma chce zbudować jedną z pięciu największych chmur świata. Zapowiedziała też pięcioletni plan inwestycji w rozwój technologii związanych z chmurą.

  • Huawei chce stworzyć światową sieć chmur publicznych i prywatnych.
  • Inwestycje w technologie chmur przemysłowych mają rosnąć o 50 proc. co roku.
  • Do roku 2021 koncern chce certyfikować 150 000 specjalistów od technologii chmury.

Huawei będzie nadal zwiększać inwestycje w rozwój rozwiązań serwisowych i globalnych centrów serwisowych (GSC).
Fot. J. Lekavicius, Shutterstock

- Chmura jest kamieniem węgielnym inteligentnego świata. Społeczeństwa już teraz doświadczają  namacalnego efektu rozwoju technologii cyfrowych, a także korzyści wynikających ze skali inwestycji w chmury, które w nie tak odległej perspektywie będą scalane i scentralizowane. Prognozuje się bowiem, że w przyszłości na świecie będzie pięć głównych chmur. Dlatego też Huawei będzie współpracował z partnerami, aby zbudować jedną z nich. Mamy do tego technologię i know-how – powiedział Guo Ping, dyrektor generalny Huawei.

Koncern dokonał już strategicznych inwestycji w chmurę publiczną, przez co chce zapewnić powszechny i długoterminowy dostęp do tej usługi. Firma planuje także stworzyć ich globalną sieć, opartą na własnych chmurach, a także tych zbudowanych wraz z partnerami. Poprzez Huawei Cloud firma chce również dalej wspierać przedsiębiorstwa w ich procesie cyfrowej transformacji. Jako przykład takich skutecznych realizacji podano przypadki 12 firm motoryzacyjnych - m.in. Volkswagen i Mercedes-Benz - a także takich organizacji jak Philips, Chiński Bank Przemysłowo-Handlowy (ICBC) oraz kilku platform usługowych, które zdecydowały się na wykorzystanie Huawei Cloud i usług cloudowych od partnerów firmy.

W tym celu Huawei zainwestował w platformy cloud computingowe, rozwijając nowe możliwości w takich obszarach jak BigData i sztuczna inteligencja. Firma stawia przy tym na bezpieczeństwo, dlatego oferuje kompletne rozwiązania zabezpieczające – od chipsetów po usługi – które skutecznie eliminują wyzwania związane z zagrożeniami w chmurze. Ponadto, publiczne i prywatne chmury Huawei mają ujednoliconą architekturę. Firmy mogą więc skutecznie i swobodnie rozmieszczać swoje usługi na platformie cloud, która łatwo wspiera ich migrację i rozwój.

Ponadto, Huawei zamierza udostępnić swoje możliwości informatyczne ICT partnerom, w związku z czym uruchomi chmurę do rozwoju oprogramowania - DevCloud 2.0. Jako platforma cloudowa R&D, firma udostępni na niej ponad 3000 technologii informacyjno-komunikacyjnych poprzez publiczne interfejsy API. Huawei otworzy przy tym wgląd do swoich 20 lokalnych OpenLabów na świecie.

Usługi dla przedsiębiorstw oferowane przez Huawei koncentrują się na czterech kluczowych obszarach, takich jak innowacje w chmurze, tworzenie cyfrowej platformy, wspieranie inteligentnych operacji i udostępnianie ich przedsiębiorstwom. W ubiegłym roku z usług Huawei w chmurze korzystało ponad 18 000 klientów.

Huawei będzie nadal zwiększać inwestycje w rozwój rozwiązań serwisowych i globalnych centrów serwisowych (GSC), jak również narzędzi, platform i laboratoriów weryfikacyjnych dla profesjonalnych usług. - W ciągu najbliższych pięciu lat skupimy się także na badaniach i rozwoju chmur przemysłowych, zwiększając roczne inwestycje o ponad 50 proc. - powiedział Sun Maolu, prezes działu serwisu technicznego Huawei Enterprise Business Group. Zapowiedział także nowy system szkolenia i certyfikowania programistów, specjalizujących się w technologii chmury. Według jego szacunków do 2021 r. Huawei certyfikuje ponad 150 000 takich specjalistów.

Firma zainwestuje w ciągu najbliższych pięciu lat ponad 500 milionów dolarów w celu opracowania wszechstronnych usług i zintegrowanych funkcji weryfikacyjnych dla swoich usług biznesowych

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018