Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

PKP PLK budują tunel i wiadukt na Rail Baltica

Autor:  wnp.pl (TE)  |  12-10-2017 15:13
Nowy tunel i wiadukt drogowy nad torami zapewnią lepszą komunikację w Kobyłce - mazowieckim mieście, które przecina linia kolejowa z Warszawy do Białegostoku.
fot. PKP PLK
- W Kobyłce powstaną dwa bezkolizyjne skrzyżowania. Dzięki temu usprawni się komunikacja w mieście, a kierowcy oraz piesi zyskają szybsze i bezpieczniejsze trasy pomiędzy dzielnicami miasta - podkreśliły PKP PLK.

Kobyłka Ossów.jpg
Kobyłka Ossów.jpg

Niedaleko przystanku kolejowego Kobyłka Ossów wiadukt drogowy zastąpi przejazd drogowo-kolejowy w ciągu ul. Poniatowskiego i Napoleona.
 
Kobyłka .jpg
Kobyłka .jpg

Natomiast tunel drogowy (przedłużenie ul. Orszagha do ul. Nadarzyńskiej - DW 634) zastąpi przejazd w ciągu ul. Ręczajskiej i Jana Pawła II.

Krzysztof Pietras, zastępca dyrektora Regionu Centralnego PKP PLK, podkreślił, że Kobyłka to kolejne miejsce, gdzie powstaną bezkolizyjne obiekty.

- Skorzystały już na tym m.in. miejscowości na trasie Warszawa - Trójmiasto, na linii Kraków - Rzeszów, m.in. w Tarnowie, a także Poznań czy Łódź - zaznaczył Pietras

- Dzięki nim zwiększa się poziom bezpieczeństwa na kolei i usprawniane są systemy komunikacji w miejscowościach, przez które przebiegają linie kolejowe - dodał.

Koszt przedsięwzięcia to ponad 31 mln zł, a jego wykonawcą jest konsorcjum firm PW Banimex oraz AZI-Bud. Zakończenie prac zaplanowano w lipcu 2019 r.

Budowa wiaduktu i tunelu drogowego w Kobyłce realizowana jest w ramach projektu: „Prace na linii E75 na odcinku Sadowne - Czyżew wraz z robotami pozostałymi na odcinku Warszawa Rembertów - Sadowne” i finansowana z unijnego instrumentu „Łącząc Europę” (CEF).

W jego ramach wybudowane zostaną także bezkolizyjne skrzyżowania w Zielonce, Tłuszczu, Mokrej Wsi, Toporze, Łochowie i w Małkini, a także przejścia pod torami w Jasienicy i Łochowie.
Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018