Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Pekabex dostarczy prefabrykaty na budowę fabryki LG Chem

Autor:  wnp.pl (TE)  |  14-11-2017 08:30  |  aktualizacja: 14-11-2017 08:33
Giełdowa spółka pozyskała największe w swojej historii zamówienie na projekt, dostawę i montaż elementów prefabrykowanych. Zostaną one wykorzystane na budowie fabryki koreańskiego koncernu koło Wrocławia.

Podpisane przez Pekabex Bet - w 100 proc. zależny od Pekabeksu - dwie umowy opiewają łącznie na 77,9 mln zł netto. Zamawiającym jest spółka Serveone Poland, która wchodzi w skład grupy LG. Termin realizacji prac w Biskupicach Podgórnych mija w połowie lipca 2018 r.

Hala produkcyjna Pekabeksu.
fot. mat. pras.

LG Chem

Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu Agencja Rozwoju Przemysłu - w imieniu Ministra Rozwoju - udzieliła spółce LG Chem Wrocław zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie specjalnej podstrefy ekonomicznej Wrocław-Kobierzyce.

Koreański LG Chem - filia koncernu LG - zamierza tam wybudować fabrykę baterii do samochodów elektrycznych. Budowa ma zostać ukończona w 2018 r., a zakład ma być w stanie wyprodukować nawet 100 tys. baterii rocznie.

Ma to być największa tego typu fabryka w Europie, a jej odbiorcami mają być czołowe koncerny motoryzacyjne. Bezpośrednie zatrudnienie w fabryce ma znaleźć 2,5 tys. ludzi. LG planuje też stworzenie ośrodka badawczo-rozwojowego.

Pekabex

Spółka dostarcza prefabrykaty do wszystkich segmentów budownictwa. Firma jest też znana m.in. z działalności w Szwecji, gdzie buduje rocznie 1-1,2 tys. mieszkań z prefabrykatów.

Zobacz więcej: Polskie prefabrykaty w Szwecji przecierają szlaki dla Mieszkania Plus

Pekabex liczy też, że spełnią się zapowiedzi rządu oraz BGK Nieruchomości, które dotyczą przyjęcia technologii prefabrykowanej jako wiodącej w programie Mieszkanie Plus.

Zobacz także: Pekabex zaprezentował koncepcję osiedla z prefabrykatów

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018