Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Pekabex szykuje „unikalny” produkt budowlany

Autor:  wnp.pl (TE)  |  02-01-2018 19:46  |  aktualizacja: 02-01-2018 19:53
Korporacja Budowlana Pekabex zawarła ze spółką MBM-Bud list intencyjny, który dotyczy potencjalnej współpracy w zakresie „wdrożenia do sprzedaży unikalnej, prefabrykowanej ściany trójwarstwowej oraz nowego typu łącznika ścian prefabrykowanych”.

- W ramach projektu MBM planuje wdrożyć do swojej oferty chronione prawami własności intelektualnej rozwiązania o charakterze innowacyjnym, zapewniające kluczowe przewagi konkurencyjne w zakresie ciężaru, grubości, transportu i montażu ścian - wskazano.

Prefabrykaty Pekabeksu zostały wykorzystane m.in. do budowy Stadionu Narodowego w Warszawie.
fot. Pekabex

Pekabex jest właścicielem 24 proc. udziałów MBM i w ramach projektu zadeklarował zainteresowanie zakupem produktów MBM w ilości 420 tys. m kw. na przestrzeni lat 2020-2023.

- MBM zamierza pozyskać dofinansowanie na realizację projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, działanie 3.2.1. „Badania na rynek” - podał Pekabex.

Ponadto Pekebex zawarł z MBM umowę dzierżawy gruntu o powierzchni 11,7 tys. m kw. w miejscowości Badowo Mściska (woj. mazowieckie). MBM planuje tam budowę hali produkcyjnej, w której będą produkowane innowacyjne produkty.

Warunkiem wejścia w życia umowy dzierżawy, a także dalszej współpracy między spółkami, jest pozyskanie dofinansowania unijnego na realizację projektu.

Pekabex

Spółka dostarcza prefabrykaty do wszystkich segmentów budownictwa. Firma jest też znana m.in. z działalności w Szwecji, gdzie buduje rocznie 1-1,2 tys. mieszkań z prefabrykatów.

Pekabex liczy też, że spełnią się zapowiedzi rządu oraz BGK Nieruchomości, które dotyczą przyjęcia technologii prefabrykowanej jako wiodącej w programie Mieszkanie Plus.

Po trzech kwartałach Pekabex miał na poziomie skonsolidowanym 444,27 mln zł przychodów wobec 348,91 mln zł rok wcześniej. Grupa zanotowała 16,61 mln zł zysku netto wobec 22,80 mln zł zysku przed rokiem.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018