Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Murapol chwali się wynikami za 2017 rok

Autor:  wnp.pl (TE)  |  10-01-2018 19:53  |  aktualizacja: 10-01-2018 19:57
W ubiegłym roku grupa podpisała 3605 umów sprzedaży mieszkań - o ponad 18 proc. więcej niż w 2016 r. W 2018 r. deweloper, przymierzający się do debiutu giełdowego, oczekuje bardzo dobrych perspektyw.

  • Wyniki Murapolu plasują spółkę w pierwszej trójce największych deweloperów w kraju.
  • Deweloper podkreśla, że jest najbardziej zdywersyfikowanym geograficznie polskim deweloperem, również dzięki działalności zagranicznej.
  • Bank ziemi grupy jest warty 710 mln zł.

Wizualizacja inwestycji Murapol Śląskie Tarasy
fot. mat. pras.


- Przejawem korzystnych perspektyw dla spółki oraz sprzyjającej sytuacji ekonomicznej jest choćby fakt, że w minionym roku zawarliśmy z klientami ponad 2,9 tys. umów deweloperskich w formie aktów notarialnych - skomentował Nikodem Iskra, prezes Murapolu.

Wyjaśnił, że w ten sposób spółka zagwarantowała sobie pewne źródło finansowania realizacji inwestycji, gdyż ryzyko rezygnacji takich klientów z zakupionych mieszkań jest ograniczone do minimum i wynosi poniżej 1 proc.

- Dodatkowo niski wskaźnik rezygnacji z mieszkań zakontraktowanych, jak również portfel aktywnych inwestycji uzasadnia fakt, iż w bieżącym roku celujemy w podpisanie przez grupę 3,5 tys. umów deweloperskich - zapowiedział Iskra.

Zaznaczył, że 2018 będzie rokiem intensywnego rozwoju grupy.

- Przemawiają za tym zarówno posiadany portfel projektów będących już w realizacji oraz w przygotowaniu, który zapewni nam dalsze zwiększanie skali działalności, jak i rozpoczęcie przygotowań do upublicznienia spółki - stwierdził prezes.

Grunt pod rozwój

Murapol poinformował, że posiada bank ziemi o wartości 710 mln zł, z czego 340 mln zł są warte tereny, na których w latach 2018-2020 ma powstać 10,9 tys. mieszkań. Ponadto trwają przygotowania do uruchomienia projektów na pozostałych działkach, które mają pomieści 11 tys. lokali.

- Posiadany portfel projektów w przygotowaniu to aktywo, które daje nam komfort na utrzymanie dotychczasowego tempa wzrostu skali działalności, przy jednoczesnym wyeliminowaniu presji na nabywanie gruntów po znacznie zawyżonych cenach - podsumował prezes Iskra.

Murapol

Spółka jest jednym z największych deweloperów w Polsce. Do jej grupy kapitałowej należą też m.in. budowlany Awbud, a także Skarbiec TFI.

Wiodącymi akcjonariuszami firmy, która siedzibę ma w Bielsku-Białej, są Michał Dziuda, Wiesław Cholewa oraz Leszek Kołodziej. Pakiety akcji posiadają też Michał Sapota (do końca 2017 r. prezes spółki, obecnie członek rady nadzorczej) i Nikodem Iskra.

Zobacz także: Rewolucja w zarządzie znanego dewelopera. To koniec pewnej epoki

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018