Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Rusza projekt „Budimex Innowacje”

Autor:  wnp.pl (TE)  |  10-01-2018 20:08  |  aktualizacja: 10-01-2018 20:09
Największa grupa budowlana w Polsce chce współpracować ze start-upami oraz doświadczonymi firmami zainteresowanymi inwestycjami w technologie.

  • Przygotowany przez spółkę projekt ma ułatwić nawiązywanie nowych relacji biznesowych.
  • Budimex liczy na współpracę w planowaniu i wdrażaniu nowatorskich rozwiązań.
  • Firma nawiązała już relacje z instytucjami, uczelniami, akceleratorami start-upów i funduszami inwestycyjnymi.

Spółka rozpoczęła już przyjmowanie zgłoszeń start-upów
fot. Budimex

- „Budimex Innowacje” to projekt, który powstał z myślą o nawiązywaniu relacji biznesowych z firmami zainteresowanymi technicznymi i technologicznymi racjonalizacjami w branży - wskazała spółka.

Dodała, że projekt ma jednak polegać przede wszystkim na wspieraniu młodych przedsiębiorców, którzy pracują nad nowatorskimi rozwiązaniami, mają koncept lub gotowy prototyp.

- Budimex, otrzymując w ten sposób dostęp do nowych technologii i wiedzy, oferuje w zamian mentoring biznesowy, profesjonalne środowisko do prowadzenia testów i badań, a nawet doradztwo w komercjalizacji wynalazków - wyjaśniła firma.

Spółka rozpoczęła już przyjmowanie zgłoszeń start-upów do projektu i uruchomiła specjalną, dedykowaną platformę interaktywną: www.budimex-innowacje.pl.

W poszukiwaniu unikalnych rozwiązań

Budimex wskazał, że budownictwo w Polsce koncentruje się na konkretnych produktach oraz technologiach, które przeważnie są już dostępne na rynku.

Do gotowych rozwiązań często wprowadzane są usprawnienia technicznie i znajdowane nowe zastosowania, np. dla: dronów, pojazdów autonomicznych, łączności, bezpieczeństwa cybernetycznego, Internetu rzeczy, wydruków 3D, urządzeń sensorycznych, rozszerzonej rzeczywistości, robotyzacji i automatyki.

- Innowacje biorą się ze zdiagnozowanych potrzeb, a Budimex dzięki projektowi „Innowacje” poszukuje rozwiązań unikalnych, które będą wspierały proces projektowy, budowlany, administrowanie i zarządzanie istniejącymi obiektami, a także nowatorskich rozwiązań obszarze technologii materiałowych - podkreślono.

- Poszukując innowacji i rozwijając je, Budimex nawiązał relacje biznesowe z instytucjami, uczelniami, akceleratorami start-upów, funduszami inwestycyjnymi. Dzięki temu możemy zapewnić kompleksowe środowisko inkubacyjne, akceleracyjne, testowe oraz wdrożeniowe, połączone z mentoringiem biznesowym na najwyższym poziomie - podsumowano.

Obecnie Budimex współpracuje z Politechniką Krakowską, Politechniką Warszawską, Krakowskim Parkiem Technologicznym oraz YouNick Mint Venture Capital.

Na naszych łamach

Przypomnijmy, że innowacjach w Budimeksie portal wnp.pl pisał pod koniec ubiegłego roku. Opisywaliśmy m.in. budowę prototypowych odcinków nawierzchni drogowej, w której wykorzystano asfalt pochodzący z recyklingu.

Zobacz też: Droga ekspresowa z recyklingu. Budowlany lider szuka innowacji

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018