Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Pekabex wkrótce rozpocznie budowę pilotażowego osiedla z prefabrykatów

Autor:  wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)  |  12-02-2018 10:10  |  aktualizacja: 12-02-2018 10:13
Spółka liczy, że przedsięwzięcie przekona inwestorów do technologii, która powszechnie jest stosowana w krajach wysoko rozwiniętych.
Wyspecjalizowany w budownictwie prefabrykowanym Pekabex dotychczas w Polsce nie zrealizował żadnej inwestycji mieszkaniowej, choć w Szwecji spółka buduje rocznie w tej technologii ok. 1,1-1,2 tys. mieszkań.

Jak przekonuje firma, nowoczesna prefabrykacja pozwala na szybsze i tańsze wznoszenie budynków, zwłaszcza w perspektywie rosnących kosztów i braku rąk do pracy w budownictwie. Ważna jest także wysoka jakość, która nie ma nic wspólnego ze źle kojarzoną „wielką płytą” z czasów PRL.

Zobacz także: Prefabrykaty to szybsza i tańsza budowa mieszkań

Jak zapowiada Przemysław Borek, wiceprezes Pekabeksu, poligonem doświadczalnym w Polsce będzie planowane przez spółkę osiedle mieszkaniowe w Poznaniu. Jego budowa ma się zacząć w ciągu 2-3 miesięcy.

Osiedle, które powstanie z prefabrykatów produkowanych przez Pekabex, będzie składało się z sześciu budynków. Borek wskazuje, że dzięki przedsięwzięciu firma chce propagować prefabrykację w polskim budownictwie mieszkaniowym.
Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018