Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Naftoremont-Naftobudowa ma umowę na zbiorniki dla PERN

Autor:  wnp.pl (JP)  |  12-03-2018 20:14  |  aktualizacja: 12-03-2018 20:10
Jak podał Polimex-Mostostal, 12 marca konsorcjum Agat oraz Naftoremont-Naftobudowa, spółka zależna Polimeksu-Mostostalu, podpisały umowę na budowę zbiorników magazynowych dla PERN.

Kontrakt opiewa na 130 mln zł, z czego na Naftoremont-Naftobudowę przypada 65 mln zł. Termin realizacji budowy to 30 kwietnia 2019 r.

PERN jest krajowym i regionalnym liderem logistyki surowcowej i paliwowej
Fot. Mat. prasowe

Umowa dotyczy budowy zbiorników magazynowych w bazach paliw w Koluszkach oraz Nowej Wsi Wielkiej. W każdej nich mają powstać po dwa zbiorniki o pojemności 32 tys. m sześc. każdy.

To już kolejna inwestycja PERN w zbiorniki. Pod koniec stycznia konsorcjum Mostostalu Płock i Mostostalu Warszawa zostało generalnym wykonawcą rozbudowy parku zbiornikowego PERN w Bazie Gdańsk, gdzie zaplanowano budowę dwóch zbiorników na ropę naftową o pojemności po 100 tys. m sześc. każdy. Wartość prac wyniesie 142,95 mln zł netto.

Naftoremont-Naftobudowa


Jesienią 2014 r. Polimex-Mostostal przekształcił swoją strukturę organizacyjną na holdingową. Z firmy zostały wydzielone dwie spółki, które kontynuują działalność operacyjną Polimeksu.

Pierwsza, Naftoremont-Naftobudowa, działa w segmencie nafty, gazu i chemii, a druga - Polimex Energetyka - w segmencie energetycznym.

Naftoremont-Naftobudowa specjalizuje się w prefabrykacji i montażu kompletnych instalacji przemysłowych oraz pieców rafineryjnych, a także ich remontach i modernizacjach.

Polimex-Mostostal


Po trzech kwartałach 2017 r. miał na poziomie skonsolidowanym 1,67 mld zł przychodów wobec 2,04 mld zł rok wcześniej.

Grupa odnotowała 66,38 mln zł zysku operacyjnego oraz 31,48 mln zł zysku netto. Przed rokiem grupa miała 24,46 mln zł straty operacyjnej oraz 45,13 zysku netto.

PERN


Grupa jest krajowym i regionalnym liderem logistyki surowcowej i paliwowej. Łącznie PERN ma ok. 3,5 mln m sześc. pojemności magazynowej na ropę naftową oraz 1,8 mln m sześc. na paliwa płynne.

PERN dysponuje też morskim terminalem przeładunkowym o mocy 40 mln ton na rok. W skład grupy wchodzą też zależne spółki OLPP, Naftoport, Centrum Diagnostyki Rurociągów i Aparatury oraz Siarkopol Gdańsk.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018